Wypadek żołnierzy pretekstem do ataków na prezydenta

Podczas ćwiczeń wojskowych na Westerplatte doszło do tragicznego wypadku. Jeden z żołnierzy zmarł, drugi został ciężko ranny. Zarówno posłowie opozycji, jak i przychylne im media, atakują w tej sprawie prezydenta Dudę.

foto: twitter.com/Nadmorski24
foto: twitter.com/Nadmorski24

Do wypadku doszło podczas ćwiczeń 7 Eskadry Działań Specjalnych w Powidzu. Komandosi trenowali przejście z pokładu okrętu do śmigłowca. Właśnie w trakcie wykonywania tego manewru jeden z żołnierzy spadł, a drugi znalazł się między nabrzeżem a burtą statku. Akcję natychmiast przerwano, a pozostali żołnierze próbowali ratować kolegów. Jeden z poszkodowanych przeżył, choć doznał poważnych obrażeń kręgosłupa, drugi niestety zmarł. To tragiczne wydarzenie stało się okazją do ataków na prezydenta Andrzeja Dudę, który podejmował właśnie wtedy w Gdańsku jordańskiego króla Abdullaha II.

„Duda był na Westerplatte, gdy doszło do śmierci żołnierza GROM” – grzmi jeden z blogerów na witrynie Tok.fm, dodając, iż „Duda nie złożył  kondolencji rodzinie żołnierza” i cytując wypowiedź posłanki PO Agnieszki Pomaski. Dalej jest jeszcze lepiej: „Ministrem obrony, jak wiadomo, jest pacjent Antoni Macierewicz. Znowu zawaliły procedury? Pisowska specjalność. Zdarzenie zostało zanotowane na wideo przez przygodnego widza. PiS  to katastrofa i to dosłownie. Śmiertelna katastrofa”.

Z kolei zarówno „Wprost”, jak i media związane z Agorą zaznaczają, iż Andrzej Duda był obecny podczas ćwiczeń – zaprzecza temu stanowczo kancelaria prezydenta. Trójmiejska „Wyborcza” sugeruje, iż urzędnicy kancelarii kłamią. Jako dowód przedstawiają słowa rzecznika Dudy o „jednostce wojskowej w Gdańsku”, według autora artykułu „to wskazuje na Westerplatte”. Prócz tego dowodzić teorii o Westerplatte mają zdjęcia – nie widać na nich nic, co udawania, iż były zrobione właśnie tam, lecz dla Wyborczej wystarczy, by oznajmiać, że „Ćwiczenia były pokazem dla prezydenta Dudy i króla Jordanii”.

MGOT/tokfm.pl, polsatnews.pl, trojmiasto.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net