23 lutego 2024
Kościół i wiaraRodzinaWiadomości

Transseksualista nie może być chrzestnym

Osoby, która uważają się za przedstawicieli innej płci niż ta, na którą wskazuje ich biologia, nie mogą być rodzicami chrzestnymi –  zdecydowała Kongregacja Nauki i Wiary. Nie godzi się to z tradycyjnymi rolami matki i ojca, których chrzestni mają wspomagać w wychowaniu dziecka.

Stolica Apostolska uznała za stosowne wypowiedzenie się w temacie po tym, jak uważająca się za mężczyznę Alex Salinas postanowiła zostać „ojcem chrzestnym” swojego bratanka. Prośbę Salinas przekazał do Kongregacji biskup Kadyksu i Ceuty, pod wpływem bardzo silnych nacisków ze strony hiszpańskich mediów. Watykan nie udzielił jednak zgody, by transseksualista został ojcem chrzestnym, a swoją decyzję przedstawił w formie dykasterii.

„Już samo zachowanie transseksualne ukazuje publicznie działalność sprzeczną z moralnym wymogiem rozwiązania własnego problemu tożsamości płciowej zgodnie z prawdą o własnej płci. Dlatego jest oczywiste, że osoba taka nie spełnia warunku prowadzenia życia zgodnego z wiarą i bycia rodzicem chrzestnym (Kodeks Prawa Kanonicznego, kan. 874, par. 1, 3) i tym samym nie może być dopuszczona do funkcji matki bądź ojca chrzestnego” – można przeczytać w pisemnej odpowiedzi na prośbę biskupa. Kongregacja podkreśliła, iż nie jest to kwestia dyskryminacji kogokolwiek, lecz realna ocena możliwości bądź niemożności bycia zdolnym do odpowiedzialności, jaką niesie za sobą bycie rodzicem chrzestnym.

MGOT/gosc.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net