15 maja 2024
Wiadomości

Troje Niemców wyłudzało od polskich seniorów pieniądze „na córkę”

Policjanci w Tarnowie w woj. małopolskim zatrzymali troje obywateli Niemiec. Wyłudzali pieniądze od seniorów w Polsce, podając się za ich krewnych. Kobieta, która dzwoniła do seniorów mówi płynnie po polsku.

Kilka dni temu do 75-letniej kobiety z pow. tarnowskiego zadzwonił telefon. Usłyszała zachrypnięty, kobiecy głos. Oszustka przedstawiła się jako córka seniorki i podała swoje imię, by to potwierdzić.

Poprosiła kobietę o pomoc jej i jej koleżance. „Koleżanka” już normalnym głosem przekazała, jakoby chodziło o inwestycję w lokatę w kwocie 150 tys. zł. By nie przepadło oprocentowanie, rzekomo trzeba było dopłacić w tym właśnie dniu 35 tys. zł.

Pieniądze miały rzekomo zostać zwrócone, gdy oprocentowanie z lokaty zostanie uwolnione. Seniorka uwierzyła i poszła do banku. Wypłaciła 25 tys. zł – bo więcej nie miała – i oddała pieniądze wspomnianym w rozmowie przez „córkę” mężczyznom.

PROSIMY O WSPARCIE NASZYCH CZYTELNIKÓW I SYMPATYKÓW. KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI

– Kilka godzin później sama zadzwoniła do córki, by dopytać, jak inwestycja i wówczas zrozumiała, że została oszukana – czytamy na stronie Małopolskiej Policji.

– W tym samym czasie, policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie realizując swoje informacje dotyczące oszustów zatrzymali do kontroli pojazd, którym poruszało się troje obywateli Niemiec- dwóch mężczyzn w wieku 28 i 35 lat oraz kobieta w wieku 28 lat. Przy nich zostały zabezpieczone pieniądze w kwocie 25.000 złotych. Osoby zostały zatrzymane i przewiezione do komendy miejskiej w związku z podejrzeniem oszustwa. Wtedy też do tarnowskich policjantów wpłynęła informacja o oszustwie seniorki na wymienioną kwotę. Wykonane czynności przez policjantów pozwoliły na zebranie dowodów świadczących o udziale w opisanym oszustwie zatrzymanych obywateli Niemiec – poinformowano.

Troje Niemców usłyszało zarzut oszustwa. Sąd przychylił się do wniosku o areszt tymczasowy na trzy miesiące.

– Sprawa ma jednak charakter rozwojowy i policjanci nie wykluczają postawienia kolejnych zarzutów oszustwa wobec mieszkańców powiatu tarnowskiego, a także województw ościennych – podkreślono.

policja.gov.pl

fot. ilustracyjne/fot. Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net