Trump chce ograniczyć wydatki na NATO

foto: Michael Vadon, licencja CC BY-SA 2.0 via Wikimedia Commons
foto: Michael Vadon, licencja CC BY-SA 2.0 via Wikimedia Commons

 – Chronimy Europę, ale to nas bardzo dużo kosztuje – twierdzi Donald Trump. Jego zdaniem wkład finansowy USA w Pakt Północnoatlantycki jest nieproporcjonalnie wysoki i powinien być zmniejszony.

Polityk skrytykował też ONZ i zapowiedział „rozmontowanie” nuklearnej umowy z Iranem. – Płacimy nieproporcjonalnie dużo, a szczerze mówiąc żyjemy w zupełnie innym świecie niż ten, gdy pojawiła się idea powołania do życia Sojuszu Atlantyckiego – powiedział Trump. – Powinniśmy zatem ponownie rozważyć tę sprawę. NATO trzeba zachować, ale wkład finansowy USA powinien być zmniejszony – dodał polityk.

W poniedziałek Trump po raz pierwszy ujawnił nazwiska swoich doradców ds. międzynarodowych. Wiele miejsca poświęcił także relacjom USA z Izraelem. Zaskoczeniem był proizraelski ton jego przemówienia. – Gdy ja będę prezydentem, to dni traktowania Izraela jako państwa drugiej kategorii skończą się z pierwszym dniem urzędowania – zadeklarował Trump. Skrytykował jednocześnie ONZ, zarzucając jej brak reakcji na niedawno przeprowadzone przez Iran testy rakiet balistycznych, które jego zdaniem mogłyby być zagrożeniem dla Izraela. – ONZ nie jest przyjacielem demokracji. Nie jest przyjacielem wolności. Nie jest nawet przyjacielem USA, gdzie ma siedzibę. I z pewnością nie jest przyjacielem Izraela – stwierdził Trump.

Maj/wpolityce.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net