Trump krytykuje Merkel

twitter.com/thehill
twitter.com/thehill

Angela Merkel popełniła poważny błąd, za który płaci teraz Europa – tak ocenia politykę imigracyjną Niemiec prezydent-elekt Donald Trump. Polityk i miliarder dodał również, że w jego ocenie struktury NATO działają wedle przestarzałych schematów.

Przyszły prezydent USA wypowiedział się odnośnie polityki Merkel podczas wywiadu dla niemieckiego dziennika „Bild”. Trump kurtuazyjnie podkreślił, iż bardzo szanuje Merkel, jednak całość jego wypowiedzi nie pozostawiała złudzeń, jeśli chodzi o ocenę działań niemieckiej kanclerz. – Uważam, że popełniła wielki błąd, jakim było przyjęcie nielegalnych imigrantów. Zwłaszcza, że nikt tak naprawdę nie wie, skąd oni w rzeczywistości pochodzą. W mojej ocenie popełniła katastroficzną pomyłkę – stwierdził Trump.

Prezydent-elekt wypowiedział się również na temat struktur NATO. Jego zdaniem Sojusz jest bardzo ważny, lecz obecnie nie działa prawidłowo. Chodzi m.in. o nierówne, zdaniem Trumpa, składki płacone przez poszczególnych członków NATO. Amerykańskiemu prezydentowi nie podoba się także fakt, że Sojusz Północnoatlantycki nie włączył się w zwalczanie terroryzmu. – NATO ma problemy. Jest przestarzałe, ponieważ zostało zaprojektowane wiele, wiele lat temu – ocenia Trump.

MGOT/pch24.pl, tvn24.pl, independent.co.uk

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net