24 maja 2024
Wiadomości

Trump VS Clinton: trzecia debata

foto: YouTube
foto: YouTube

Po raz trzeci na antenie telewizyjnej spierali się kandydaci na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Debatę Donalda Trumpa i Hillary Clinton obejrzała rekordowa liczba 84 milionów Amerykanów.

W debacie poruszano wiele ważnych kwestii, takich jak posiadanie broni przez Amerykanów, wojna w Iraku, obrona życia, związki partnerskie. Kandydaci nie uniknęli jednak argumentów na poziomie bardziej osobistym, a pod koniec posypały się wręcz złośliwe przytyki. Trump zarzucił Clinton, iż jest złą kobietą, ona z kolei oskarżyła rywala o bycie rosyjską marionetką. Jako zwycięzcę lewicowe media, włącznie z polską Wyborczą, wskazują Clinton – konserwatywne wieszczą z kolei zwycięstwo Trumpa.

Już po debacie Clinton zarzucono, iż w jej trakcie zdradziła istotne informacje dotyczące procedury użycia broni jądrowej. – Jeśli chodzi o broń atomową, to gdy prezydent wydaje rozkaz, musi on zostać wykonany. Około czterech minut mija od wydania rozkazu do jego wykonania przez odpowiedzialny za to personel – mówiła kandydatka podczas konfrontacji. Zdaniem wielu analityków wojskowych mogła tym samym naruszyć bezpieczeństwo USA. – Nasz kraj nie ma większych tajemnic niż te dotyczące naszej zdolności do strategicznego odstraszania nuklearnego – ocenił sytuację ekspert cytowany przez Fox News.

Z kolei Donald Trump wywołał spore poruszenie swoją odpowiedzią na pytanie prowadzącego, czy uzna wynik wyborów. – Zobaczę, kiedy dojdziemy do tego momentu. Teraz niczego nie będę rozstrzygał. Będę was trzymał w szachu – odparł wówczas polityk. Samo pytanie nawiązywało do podejmowanego przez Trumpa tematu fałszerstw wyborczych. Inne słowa Trumpa, które mocno wybrzmiały, dotyczyły nielegalnej imigracji. – Nie mamy kraju, jeśli nie mamy granic – powiedział kandydat republikanów.

MGOT/rp.pl, polskieradio.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net