Trump w stanie oskarżenia. Pierwszy przypadek w historii USA

Ława przysięgłych postawiła byłego prezydenta Donalda Trumpa w stan oskarżenia. Chodzi o domniemane przekupstwo oraz ukrywanie faktów. Amerykańskie media podkreślają, że to pierwszy przypadek w historii ich państwa, że były przywódca dostaje zarzuty.

Wielka ława przysięgłych na Manhattanie postawiła Trumpa w stan oskarżenia. To pierwszy przypadek w historii amerykańskiego państwa, by obecny lub były prezydent został oskarżony o popełnienie przestępstwa.

CNN podała, że akt oskarżenia zostanie przedstawiony w ciągu najbliższych dni. Prokuratura okręgowa na Manhattanie prowadzi śledztwo przeciwko Trumpowi, których ten miał się dopuścić przed wyborami w 2016 roku.

POMÓŻ NAM POKRYĆ KOSZTY DZIAŁALNOŚCI! KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI I PRZEKAZAĆ JEDNORAZOWĄ DAROWIZNĘ NA DALSZE FUNKCJONOWANIE

Donald Trump miał zapłacić kobiecie występującej w produkcjach pornograficznych, Stormie Daniels za milczenie na temat kontaktów seksualnych.

– Ta decyzja z pewnością wstrząśnie całym krajem i amerykańskim systemem politycznym, w którym żaden z jego byłych przywódców nigdy nie miał zarzutów karnych, nawet podczas reelekcji na prezydenta – podało CNN.

Sam Trump nie przyznaje się do popełnienia żadnych przestępstw.

– To jest polityczne prześladowanie i ingerencja wyborcza na najwyższym poziomie w historii. Demokraci kłamali, oszukiwali i kradli w swojej obsesji by „dorwać Trumpa”, ale teraz zrobili coś nie do pomyślenia – postawili zarzuty kompletnie niewinnej osobie w rażącym akcie ingerencji wyborczej – powiedział były prezydent USA Donald Trump.

nczas.com

fot. YT/NBC News

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net