Trwają prace nad lekiem na Covid-19 wielkich koncernów. O amantadynie z kolei ani widu ani słychu

Koncerny Roche i Atea pracują nad doustnym lekiem na Covid-19 o nazwie AT-527. Badania nad nim prowadzone są również w Polsce. Tymczasem formalne badania nad amantadyną są pomijane.

Choć dr Włodzimierz Bodnar leczył wielu pacjentów przy koronawirusie amantadyną, zaś wielu lekarzy na podstawie jego opracowań leczenia apelowało o to, by dopuścić ją do leczenia, rząd wraz z propagandą wielkich mediów przekonywał, że jest to niezwykle niebezpieczne. Ostatecznie badania nad lekiem ruszyły, lecz specjaliści podkreślają, że idą one niezwykle powoli z powodu niechęci na poziomie biurokratycznym.

Zapewne badania szły by szybciej, gdyby badały je wielkie globalne koncerny. Roche i Atea prowadzą – m.in. w Polsce – badania nad swoim lekiem o nazwie AT-527. Wstępne wyniki badań wskazują, że obniżony został poziom wiremii, czyli ilość wirusa krążącego w organizmie osoby hospitalizowanej.

– Wstępne dane z drugiej fazy są bardzo obiecujące – twierdzi prof. Krzysztof Pyrć, mikrobiolog i wirusolog.

– Wszystkie preparaty, które mamy działają de facto pomocniczo w przebiegu COVID-19. To są leki, które działają w większości przypadków na nasz układ odpornościowy, a nie na samego wirusa. Leku, który byłoby można zastosować na początkowym etapie infekcji, obecnie nie ma. Wszystkie są stosowane wyłącznie w lecznictwie zamkniętym w trakcie hospitalizacji – komentuje z kolei dr Tomasz Dzieciątkowski, wirusolog z Katedry i Zakładu Mikrobiologii Lekarskiej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

– Myślę, że jest to kwestia najbliższej przyszłości, kiedy otrzymamy lek skuteczny w terapii pacjentów z COVID-19. To zmieni perspektywę tej epidemii. Nie wiemy jednak, czy wynalezienie leku, który skutecznie zwalcza COVID-19, nie zmniejszy popytu na szczepienia. Nie chcielibyśmy, aby wprowadzeniu nowych terapii towarzyszyło przekonanie, że skoro mamy lek, to nie musimy się szczepić – powiedziała prof. Maria Gańczak, kierownik Katedry Chorób Zakaźnych Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz wiceprezydent Sekcji Kontroli Zakażeń Europejskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego w rozmowie z abczdrowie.pl.

abczdrowie.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net