Trybunał dla Tuska „byłby zasadny”

Elżbieta Witek daje do zrozumienia, że „Trybunał Stanu dla Donalda Tuska byłby dobrą decyzją” biorąc pod uwagę sprawę smoleńską. Podkreśla jednak, że to jej własne zdanie, a rząd jeszcze się do tego nie odniósł.

Ten komentarz pani rzecznik  wygłosiła wobec słów Adama Lipińskiego, który rozmawiał z „Super Expressem”. – Tusk ma sporo na sumieniu! Wystarczy wspomnieć choćby oddanie śledztwa smoleńskiego Rosji. Należałoby go postawić przed Trybunałem Stanu – stwierdził wówczas.

Wobec takich słów Sekretarza Stanu, rzecznik rządu ustosunkowała się przychylnie. Powodem, dla którego Donald Tusk miałby odpowiadać przed Trybunałem, miałoby być oddanie śledztwa w sprawie Smoleńska w ręce Rosjan. Jednak Elżbieta Witek podkreśliła, że to jej własna opinia. – Stanowiska rządu nie przedstawię, bo rząd na ten temat nie rozmawiał – podsumowała. Dała także do zrozumienia, że partia ma znacznie ważniejsze sprawy do załatwienia i ta nie jest na razie w jej rozkładzie zajęć.

Przed Trybunałem odpowiadają premier i parlamentarzyści, przy złamaniu Ustawy Zasadniczej lub innej ustawy, oraz za przestępstwa popełnione związane z pełnioną przez nich funkcją. Do tego potrzebna jest bezwzględna większość, czyli 3/5 głosów co daje 276 posłów.

Podo/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net