Trzech nastolatków uciekło z obozu covidowego w Howard Springs. Ścigano ich, mimo braku objawów i negatywnego wyniku testu na koronawirusa

Wczoraj nad ranem z obozu covidowego w Howard Springs uciekło trzech osadzonych tam nastolatków. Uwięzienie chłopcy trafili do niego, ponieważ mieli mieć kontakt z innymi osobami, które miały pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, choć sami uciekinierzy mieli wyniki negatywne i nie mieli żadnych objawów choroby koronawirusowej.

Trzech nastolatków uciekło ze znajdującego się w Howard Springs obozu covidowego. Obóz formalnie nosi nazwę formalnie zwanym Centrum Narodowej Odporności. Zsyłani są tam mieszkańcy Australii, u których w jakiś sposób podejrzewa się cokolwiek związanego z koronawirusem.

Zbiegli nastolatkowie mają 15, 16 i 17 lat. Zostali osadzeni w obozie covidowym pomimo tego, że wyniki testu na obecność koronawirusa były negatywne. Oni sami zaś nie mieli żadnych objawów Covid-19.

Mimo tego zostali zesłani bez sądu na pozbawienie wolności w obozie z powodu kontaktu z osobami, które miały wynik pozytywny testu. Pochodzą ze społeczności Binjari, która zamieszkuje tereny koło Katherine na Terytoriach Północnych.

W środę rano chłopcy zostali złapani i aresztowani po pieszym pościgu na obrzeżach Palmertson. Około godz. 4.30 czasu miejscowego nastolatkowie wspięli się na ogrodzenie obozu i uciekli. Po zatrzymaniu policja sprawdzała, czy nie mieli z nikim kontaktu.

Szef Północnych Terytoriów (Chief Minister) Michael Gunner powiedział, że „zagrożenie dla zdrowia społeczności było bardzo niskie, co daje powody do pocieszenia”, jednak „nie ma absolutnie żadnego usprawiedliwienia dla działań tej trójki dzisiejszego ranka”. Przypominamy, że chłopcy mieli negatywne wyniki na obecność koronawirusa, a mimo tego zamknięto ich w obozie covidowym.

Do obozu trafiają mieszkańcy regionu Katherine oraz podróżni wracający drogą lotniczą. Od 15 listopada masowo zwozi się także do obozu Howard Springs Aborygenów. – To pierwszy raz, kiedy musieliśmy skorzystać z centrum dla dużej liczby osób z tej społeczności, ale prawdopodobnie nie będzie to ostatni raz – zapowiedział Gunner.

Dodał również, że chłopcy zostaną z powodu swojej ucieczki dłużej przetrzymywani w obozie, co wskazuje wyraźnie, że nie chodzi tu o żadne bezpieczeństwo epidemiologiczne, a tresowanie społeczeństwa jak zwierząt.

– Ucieczka z Howard Springs jest nie tylko niebezpieczna, jest niesamowicie głupia. Bo cię złapiemy i będą konsekwencje – podkreślił Michael Gunner.

To nie pierwsza ucieczka z obozu w Howard Springs. Kilka dni temu przez płot przeskoczył 27-letni mężczyzna, który również miał negatywny wynik testu na obecność koronawirusa, a mimo to był przetrzymywany w obozie bez sądu. Na zewnątrz czekał na niego samochód, którego kierowca jest obecnie poszukiwany przez policję.

Służby australijskie zapowiedziały zwiększenie zasięgu kamer monitorujących ogrodzenie. Poinformowano także, że za naruszenia poleceń „władz sanitarnych” w obozie Howard Springs nałożono grzywny na łączną kwotę 5 tys. dolarów.

Australia przoduje w terroryzowaniu społeczeństwa z powodu Wielkiej Histerii. Co ciekawe, wielkie media i agencje wprost przyznają, że w tym kraju nie jest problemem sama tzw. pandemia, ale niska „wyszczepialność” społeczeństwa.

abc.net.au / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net