2 grudnia 2023
Wiadomości

Trzymajcie się portfeli! Prąd i gaz wkrótce znowu pójdą w górę

Prezes PGNiG Paweł Majewski poinformował, że w czekają nas wkrótce podwyżki opłat za gaz. Z kolei w partii lewicowego rządu nie ma chętnych na stanowisko ministra klimatu z powodu spodziewanych wzrostów cen prądu i energii.

W I kwartale przyszłego roku wysokie ceny gazu mają się utrzymać. Od drugiego kwartału ceny powinny zacząć spadać, ale „nieznacznie”.

– Ciężko wyrokować, jakie będą ceny w drugim półroczu. Mamy jednak wiarygodne dane co do kontraktów terminowych nawet do pierwszego kwartału 2022 roku i spodziewamy się, że wysokie ceny się utrzymają – powiedział cytowany przez PAP prezes PGNiG Paweł Majewski.

Wpływ na cenę gazu ma niski zapas w Europie. Magazyny wypełnione są w 50-60 proc.. Dla porównania, w poprzednich latach wypełnienie wynosiło około 90 proc.. – Na rynku gazu w Unii Europejskiej sytuacja jest niespotykana od wielu lat – zaznaczył Majewski. W Polsce jest pod tym względem lepiej. Według Gas Storage Poland, magazyny wypełnione są w 91 proc..

Z kolei według nieoficjalnych doniesień z lewicowej partii o nazwie Zjednoczona Prawica wynika, że czekają nas także podwyżki cen prądu i energii. Podwyżki zdaje się będą ogromne, ponieważ oligarchia rządząca nie ma chętnego na stanowisko ministra klimatu. Według „Wirtualnej Polski”, podwyżki opłat mają być „ogromne”.

– Wedle naszych informacji centrala PiS zdaje sobie sprawę z problemów związanych z nadchodzącymi podwyżkami cen energii. Jak słyszymy, między innymi z tego powodu nikt nie pali się dziś do przejęcia po Michale Kurtyce teki ministra klimatu (wedle medialnych doniesień Kurtyka ma wkrótce odejść z rządu; zdaniem naszych informatorów nie jest to jeszcze przesądzone) – informuje portal.

– Nowogrodzka wie, że energia pójdzie w górę nawet o kilkadziesiąt procent (co się na wyższe rachunki gospodarstw domowych). Ludzie w dużych miastach jeszcze sobie z tym jakoś poradzą, ale najbardziej to uderzy w mieszkańców mniejszych miast, mówiąc wprost: w wyborców PiS. I tym partyjna centrala martwi się najbardziej – powiedział portalowi członek oligarchii rządzącej.

o2.pl / wp.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

3 komentarze do “Trzymajcie się portfeli! Prąd i gaz wkrótce znowu pójdą w górę

  • Oj tam czym się martwić….Morawiecki tak się cieszył z kasy a Unii a tu ZERO….a na dodatek jeszcze kary Polaczkom dowala….i kto spłaci ???? Lemingi bo rząd to tylko plany robi….i kasę na zabawy i imprezy wydaje…oczywiście nie ze swojej kiesy tylko lemingów….Trza ich wybrać jeszcze raz…Morawiecki w rok 40 milionów przytulił…można żyć….a lemingi-miska ryżu..hahhaaaaaa….OT SARKAZM…..

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net