„Turbosłowianizm” forsuje historię

Moda na słowiańskie neopogaństwo przybiera na sile. Wydawnictwo Bellona wydało książkę pt. „Słowiańscy królowie Lechii. Polska starożytna” autorstwa Janusza Bieszka. Fani wydawnictwa nie pozostawili suchej nitki na książce.
„Jest to pierwsza publikacja w polskiej historiografii na temat organizacji władzy i funkcjonowania Lechii, czyli starożytnej Polski, zwanej inaczej Imperium Lechitów, Scytią Europejską lub Sarmacją Europejską. Na podstawie ponad 50 kronik i materiałów źródłowych, polskich i zagranicznych, oraz 36 starych map cudzoziemskich autor opracował, po raz pierwszy, poczet słowiańskich królów lechickich w okresie od XVIII w. p.n.e. do X w. n.e. Dokonał także opisu terytorium Lechii, jej gospodarki, handlu, budownictwa miast, grodów, portów oraz żeglugi, transportu i bitych monet lechickich, a także głównych wojen i bitew, pominiętych dotąd” – czytamy w wydawniczym opisie książki.
Wydawca wspomina również, że według autora książki jesteśmy potomkami „Arianów-Słowian” oraz zamieszkujemy tutejsze ziemie od prawie 11 tys. lat. „Powyższe odkrycia były ściśle związane z wynikami najnowszych badań genetycznych Ariów – Słowian, przeprowadzonych w laboratoriach polskich i zagranicznych w latach 2010-2013, według których my Polacy, Ariowie – Słowianie zamieszkujemy tutejsze ziemie od 10 700 lat. Potwierdziły to również ostatnie odkrycia polskich archeologów na terenie grodów, miast, osad obronnych i grobowców, wybudowanych przez naszych przodków, Ariów – Prasłowian, na terenie obecnej Polski” – czytamy na fanpejdżu Wydawnictwa.
Czytając komentarze można mieć nadzieję, że „turbosłowianizm” nie ma jeszcze ugruntowanej pozycji w Polsce. Fani Wydawnictwa Bellona niemal jednogłośnie wyrazili dezaprobatę wydaniem „czegoś tak do bólu pseudonaukowego”. „Co dalej Bellono? >>Asterix w Imperium Lechitów, latające machiny na dworze Kraka, nowe dowody 30 map<< ?” – wyśmiewa jeden z użytkowników. „Niedługo się okaże, że Kajko i Kokosz to komiks oparty na faktach historycznych” – podsumowuje pozycję inny Internauta. Inny zauważa, że autor jest znany z… tropienia kosmitów.

CWIK
Przekaż wieści dalej!