28 lutego 2024
Wiadomości

Turcja i Bułgaria blokują granice

Bułgarsko-turecka granica stała się kolejnym punktem zapalnym, w którym imigranci próbują przedostać się w głąb Europy. Tureckie wojsko, żandarmeria i policja powstrzymują ten pochód w mieście Edrine, gdzie zebrało się kilka tysięcy osób próbujących nielegalnie przedostać się w głąb kraju.

Po bułgarskiej stronie w tym momencie znajduje się ok. 100 wojskowych, którzy mają zapewnić wsparcie jednostkom porządkowym. Jak zapowiedział Nikołaj Nenczew, bułgarski minister obrony, ta liczba może wzrosnąć do tysiąca, jeżeli zajedzie taka potrzeba. Z dnia na dzień rośnie liczba nielegalnych imigrantów, którzy próbują przeforsować granicę. W nocy z 19 na 20 września nie wpuszczono 30 osób, a 100 zostało zatrzymanych po nielegalnym przekroczeniu granicy. Wczorajszej nocy te statystyki były trzykrotnie wyższe.

Media poinformowały, że w mieście Edrine nielegalni imigranci wycofali się z głównej magistrali łączącej największe bułgarsko-tureckie przejście graniczne. Właśnie w tym miejscu kilkutysięczna rzesza ludzi chciała przedostać się do Bułgarii. Jednostki policyjne i wojskowe skutecznie zablokowały ten proceder.

Premier Turcji, Achmed Davutoglu spotkał się z przedstawicielem grupy nielegalnych imigrantów i ostrzegł ich, że do dziś wieczorem mają opuścić Edrine i okolice. Powodem są obchody muzułmańskiego święta religijnego Kurban Bajram.

Szmar/naszdziennik.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net