W Turcji zatrzymano siedmiu członków ISIS

foto: twitter.com/Independent
foto: twitter.com/Independent

Tureckie siły bezpieczeństwa zatrzymały dzisiaj siedmiu członków Państwa Islamskiego, w tym kata odpowiedzialnego za „egzekucje” oraz jednego z wyższych dowódców organizacji.

Siedmiu dżihadystów, którzy niedawno przyjechali do Turcji z terytorium Syrii, zostało zatrzymanych przed siły antyterrorystyczne policji i siły specjalne. Do schwytania podejrzanych doszło w miejscowości Elazig. Wszyscy zatrzymani trafili do tymczasowego aresztu.

Wśród aresztowanych jest prawdopodobnie kat Państwa Islamskiego, który przeprowadzał w Syrii egzekucje na zlecenie organizacji. Funkcjonariusze przejęli od islamistów wiele dokumentów. Aresztowani są podejrzani o zorganizowanie kilkunastu spotkań w celu rekrutowania nowych członków ISIS.

Ankara przyłączyła się do antydżihadystycznej koalicji dowodzonej przez Waszyngtonem latem 2015 roku. Wtedy miasto nasiliło aresztowania w kręgach zwolenników ISIS. W ciągu ostatnich czterech miesięcy do tureckich więzień trafiło 190 domniemanych członków ISIS. Jednocześnie wciąż istnieje wiele wątpliwości odnośnie zaangażowania Turcji po stronie przeciwnej dżihadystom. Nadal niewyjaśniona pozostaje sprawa handlu ropą między Ankarą a Państwem Islamskim, którą nagłośniono w tym samym roku, gdy Turcja przyłączyła się oficjalnie do koalicji (TUTAJ).

Mas/interia.pl, focus-fen.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net