Tusk chce przekonać Londyn

foto: YouTube
foto: YouTube

Na specjalnym posiedzeniu Donald Tusk przedstawił propozycje mające zniechęcić władze Wielkiej Brytanii do wyjścia z UE. Jego zdaniem zmiany pomogą przekonać Brytyjczyków, że nie utracili oni władzy nad własnym krajem – takie opinie bowiem sprzyjają coraz częstszym sugestiom o wyjściu z Unii.

Tusk liczy, że nowe propozycje przedstawione Cameronowi powstrzymają Brexit. Przewodniczący KE przedstawił także stanowisko Rady Europy mającej zezwolić na ograniczenie „eksportowania” zasiłków dla imigrantów ekonomicznych z państw UE, którzy pracują w Wielkiej Brytanii. Jest to jedna z szeregu decyzji mająca ułagodzić stanowisko Davida Camerona, by nie skłaniał się ku opuszczeniu struktur UE.

Kolejną jest wprowadzenie możliwości blokowania zmian w prawie unijnym, jeśli zdecyduje się na to 55 proc. państw członkowskich. Wszystkie te działania mają zapobiec wyjściu wyspiarzy z Unii podczas zapowiadanego na ten lub przyszły rok referendum. Obecne przepisy są ciągle konsultowane na linii Bruksela – Londyn. Ostateczne decyzje mają zapaść 18 lub 19 lutego podczas unijnego szczytu. Według różnych sondaży od 42 do 51 proc. Brytyjczyków jest za wyjściem ich kraju z Unii.

Podo/pch24

 

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net