21 maja 2024
Wiadomości

Tusk na ratunek PiS-owi. Ogłasza, że wszyscy kandydaci na listach PO będą musieli popierać dzieciobójstwo i stawia Wałęsę w roli autorytetu

Zwykle, gdy PiS traciło wizerunkowo, fatalna opozycja wyskakiwała z głupimi pomysłami, które przesłaniały nieudolność rządu. Gdy obecnie kraj faktycznie znajduje się na skraju przepaści, a ludziom pojawia się widmo nędzy, sam Donald Tusk postanawia wyskoczyć z pomysłem ratującym obecnie rządzącą oligarchię. Jak ogłosił lider PO, osoby nieuznające prawa do zamordowania nienarodzonego dziecka do 12 tygodnia od poczęcia nie otrzymają miejsca na listach wyborczych.

Deklaracja padła podczas wystąpienia na Campus Polska Przyszłości.

– Aborcja do 12 tygodnia jest decyzją kobiety, a nie księdza, prokuratora czy działacza partyjnego. Zapisaliśmy to jako konkretny projekt i będziemy w stanie zaproponować go Sejmowi pierwszego dnia po wyborach. Osoby, które uznają inaczej, nie znajdą miejsca na listach PO do parlament – ogłosił lider PO Donald Tusk.

– Nie rozstrzygamy, czy aborcja jest okej czy nie. Rozstrzygamy, kto powinien podejmować taką decyzję. To kobieta jest odpowiedzialna za ciążę, a później za wychowanie dzieci – przekonywał.

– My dzisiaj znajdujemy się w sytuacji naprawdę krytycznej. Utraciliśmy praworządność. Na wschodzie jest wojna, z Zachodem rząd PiS zgotował prawie zimną wojnę. Jest ogromna inflacja, z powodu pandemii umierają ludzie – bredził dalej.

Aby tego było mało, Tusk postanowił wziąć w obronę Lecha Wałęsę.

– Dużo rozmawialiście o edukacji, fałszywej propagandzie, przekłamaniu, o niebezpiecznych idiotyzmach w podręcznikach do HiT. Chcę żebyście podziękowali człowiekowi, który w pisowskich podręcznikach został wymazany, którego w mediach publicznych nie ma, wielkiego przywódcę, tej pierwszej i prawdziwej Solidarności, podziękujcie Lechowi Wałęsie – powiedział lider PO Donald Tusk.

Dla wielu osób, które postrzegają politykę na ziemiach polskich poprzez błędny lecz powszechny pryzmat dwupartyjny, deklaracja Tuska zapewne utwierdziła ich w tym, by ponownie w wyborach oddać głos na obecnie rządzącą oligarchię. Alternatywą jest bowiem niekonstytucyjny projekt zezwalający na mordowanie dzieci oraz stawianie Wałęsy w roli autorytetu.

polsatnews.pl / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net