Tusk popiera KE i atakuje Polskę

foto: Andrzej Barabasz, licencja CC BY-SA 3.0 nvia Wikimedia Commons
foto: Andrzej Barabasz, licencja CC BY-SA 3.0 nvia Wikimedia Commons

Donald Tusk zapowiedział, że popiera decyzję Komisji Europejskiej o rozpoczęciu wdrażania „procedury ochrony państwa prawa” dla Polski. – Jestem całkowicie pewien, że jest to decyzja optymalna i w pełni ją popieram – powiedział były premier Polski. 

– UE ma prawo, a także obowiązek angażowania się w trudny i otwarty dialog z władzami każdego kraju członkowskiego UE, w którym zasady rządów prawa i demokracji mogą być naruszane. Ale proszę, nie oczekujcie ode mnie, żebym był szczęśliwy z powodu tego, że wszczęto procedurę wobec Polski – wypowiedział się Tusk podczas rozmowy z dziennikarzami przed debatą w europarlamencie, w której uczestniczyła Beata Szydło.

Tusk uważa, że Unia Europejska działa na korzyść Polski. – Oczywiście możemy dyskutować o metodach i czy decyzja KE mogła być ostrzejsza, czy łagodniejsza. Była też dyskusja wewnątrz Komisji o czasie i niuansach proceduralnych. Ale Komisja podjęła decyzję. Jestem całkowicie pewien, że jest to decyzja optymalna, i w pełni ją popieram – mówił Tusk.

Po debacie Donald Tusk również udzielił wywiadu dziennikarzom. W czasie wypowiedzi, mimo próśb by politycy działający w systemie UE byli jednomyślni, przewodniczący parlamentu nie powstrzymał się przed zgryźliwymi uwagami do premier Polski. – W trzech sprawach zgadzam się z premier Beatą Szydło: że Polacy to bardzo dumny naród, że Polska to piękny kraj i zgadzam się, że Polska dobrze się rozwija i ma szansę zostać championem Europy (…) Wydaje się, że w ocenie tego, co się dzieje dzisiaj w Polsce, zarówno w polskiej opinii publicznej, jak i w oczach Europy trzeba czegoś więcej niż dobrze wygłoszone przemówieniestwierdził Tusk.

Tusk uważa, że są konieczne jeszcze „pewne fakty”, ponieważ „toczą się procedury, nie tylko w instytucjach UE, ale i w Komisji Weneckiej, więc potrzebujemy trochę czasu, żeby pewne kwestie wyjaśnić”.

Joan/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.