Twórca szprycy od jednego z globalnych koncernów: „Nie możemy szczepić wszystkich co pół roku. Najgorsze za nami, musimy tylko przebrnąć zimę”

– Próba szczepienia całej populacji świata co pół roku jest niewykonalna i zamiast podawać kolejne dawki wszystkim, należy skoncentrować się na szczególnie zagrożonych osobach – powiedział Andrew Pollard, jeden z twórców szprycy na koronawirusa opracowanej przez Uniwersytet Oksfordzki oraz globalny koncern AstraZeneca.

W rozmowie z „The Telegraph” stwierdził, że „nie możemy co pół roku szczepić planety na COVID-19”. Dodał, że potrzebne jest więcej danych, aby ustalić, „czy, kiedy i jak często będą potrzebowali dodatkowej dawki ci, którzy są zagrożeni”,

Co ciekawe, jego zdaniem nie jest wiadome, czy rzeczywiście potrzebna będzie czwarta dawka szprycy, jak również, czy powinno się podjąć decyzję o takiej kampanii szprycowana. Zdaniem Pollarda, dopiero kolejne badania dadzą taką wiedzę.

Agencja Reuters zwraca uwagę, że państwo położone w Palestynie już prowadzi szprycowanie czwartą dawką dla pracowników ochrony zdrowia oraz osób powyżej 60 roku życia. Nowy minister zdrowia w Niemczech, Karl Lauterbach zapowiedział także kilka dni temu, że Niemcy „będą potrzebowali czwartej dawki” warunkowo jedynie dopuszczonego do obrotu preparatu od wybranych globalnych koncernów.

Andrew Pollard dodał również, że w kwestii tzw. pandemii „najgorsze jest już za nami”, zaś aby wyjść na prostą „świat musi tylko przebrnąć przez zimę”.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net