Uchodźcy problemem w Austrii

W Austrii pojawił się problem z uchodźcami. Mimo, że to najbogatszy kraj w Europie, nie jest w stanie zapewnić wszystkim emigrantom dachu nad głową. Władze ogłosiły, że niektórzy uchodźcy zostaną przeniesieni z przepełnionego ośrodka w Traiskirchen do kwater rozmieszczonych w innych częściach kraju.

Jeszcze nie wiadomo kiedy dokładnie dojdzie do przeniesienia. Wiadome jest natomiast, iż w Traiskirchen znajduje się uderzająca liczba uchodźców – 4300 osób. Niestety, Austria nie jest w stanie zapewnić wszystkim mieszkania, dlatego spora ich część musi spać bez dachu nad głową.

Od 20 lipca dwa większe kwatery dla uchodźców nie będą już nikogo przyjmować. Obecnie migranci mogą chronić się w mniejszych ośrodkach, w których już przebywa 1300 osób. Cała sytuacja jest krytykowana przez wszystkie środowiska społeczne i polityczne w kraju, również przez rządowego koalicjanta – Socjaldemokratyczną Partię Austrii. Johanna Mikl-Leitner, minister spraw wewnętrznych uważa, że sytuacja ociera się o niekompetencję. Polityk wskazuje również bierność wobec propozycji organizacji pozarządowych. Władza w Austrii chce odciążyć kwatery dla uchodźców najpóźniej do jesieni.

Joan/fakty.interia.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net