Uczeni z Izraela o czwartej dawce szprycy: Nie chroni przed Omicronem

Naukowcy z Centrum Medycznego Sheba poinformowali, że „czwarta dawka szczepionki przeciw COVID-19 nie chroni przed Omikronem”. Wstępne badania wykazały, że poziom przeciwciał jest zbyt niski, by zapewnić ochronę przed nowym wariantem koronawirusa. To kolejny argument, by zakończyć Wielką Histerię i przymuszanie do szprycowania, ale wielki kapitał wraz ze swoimi mediami będzie zapewne przekonywał, że należy w związku z tym przymuszać do piątej dawki preparatu na koronawirusa od wybranych globalnych koncernów.

– Czwarta dawka szczepionki przeciw COVID-19 zwiększa liczbę przeciwciał do jeszcze wyższych poziomów niż po przyjęciu trzeciej dawki szczepionki, ale to wciąż nie wystarczy, aby zapobiec infekcji Omikron – podali naukowcy z Centrum Medycznego Sheba.

Uczeni przebadali poziomy przeciwciał u osób zaszprycowanych trzema i czterema dawkami preparatu na koronawirusa od wybranych globalnych koncernów. Porównano te dane z informacjami na temat wariantu Omicron oraz wymaganym poziomem przeciwciał, który miałby zwalczyć nowy wariant.

– Wiemy już, jaki jest poziom przeciwciał potrzebnych do ochrony przed Omikronem i uniknięcia zakażenia. Jest on prawdopodobnie zbyt wysoki, by dało się go osiągnąć przy pomocy obecnych szczepionek, nawet jeśli są to dobre szczepionk – powiedział dyrektor Oddziału Chorób Zakaźnych i jeden z autorów badania Gili Regev-Yochay.

Uczeni podkreślili, że są to wstępne badania, zaś raport dopiero będzie publikowany.

Na doniesienia uczonych z państwa położonego w Palestynie błyskawicznie zareagował Pfizer/BioNTech. Koncern zapowiedział, że nowy preparat będzie dostępny już w marcu. Preparat będzie rzekomo skuteczny zarówno wobec wariantu Omicron jak i poprzednich. Nie można oprzeć się wrażeniu, że to zapowiedź de facto piątego „strzału”, przedstawianego jako nowy preparat.

Podobną zapowiedź przedstawił także koncern Moderna.

– Izrael będzie kontynuować podawanie czwartej dawki szczepionki przeciw Covid-19 mimo badań, według których druga dawka przypominająca nie zapewnia wysokiej ochrony przeciw wariantowi Omikron koronawirusa – powiedział dziś dyrektor generalny ministerstwa zdrowia Nachman Asz. – Czwarta dawka zapewnia ochronę przed poważnymi powikłaniami, szczególnie w przypadku osób starszych i wysoce narażonych, dlatego apeluję o poddawanie się szczepieniu – przekonywał.

polsatnews.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net