8 kwietnia 2024
Kultura i recenzjeWiadomości

Marsz Niepodległości marszem nazistów? Uderzający w Polaków film

Kadr z polskiego Marszu Niepodległości w Warszawie pojawił się w zwiastunie filmu „Imperium”. Produkcja opowiada o młodym agencie FBI, którego zadaniem jest infiltracja skrajnie prawicowej grupy terrorystycznej, by przeszkodzić neonazistom w przeprowadzeniu zamachu. Właśnie w tym kontekście użyto scen z patriotycznej inicjatywy Polaków.

foto: YouTube
foto: YouTube

W Internecie pojawił się zwiastun filmu Daniela Ragussisa „Imperium” z Danielem Radcliffem w roli głównej. Do zobrazowania neonazistowskiej demonstracji wykorzystano kadry z Marszu Niepodległości. Powiewające podczas warszawskiej patriotycznej manifestacji polskie flagi zostały ukazane na równi z wizerunkiem Hitlera, symbolami nazistowskimi czy Ku Klux Klanem.

– Przedstawienie wizerunku Marszu Niepodległości w kontekście tak negatywnym, jak ten film pokazuje jest naruszeniem dóbr osobistych i będziemy dochodzić swoich praw – zapowiada na antenie TVP 1 Witold Tumanowicz, prezes stowarzyszenia „Marsz Niepodległości”.

Wyjaśnień w tej sprawie domaga się także Reduta Dobrego Imienia. – Skojarzenie polskich symboli narodowych, polskich barw narodowych z symbolami neonazistowskimi jest obrażaniem, zniewagą w stosunku do 6 mln polskich obywateli, którzy zostali zamordowani przez nazistowskie Niemcy – stwierdza Maciej Świrski z RDI.

Jak zauważa aktor i reżyser Rafał Wieczyński, w środowisku filmowym na Zachodzie Polacy często są oskarżani o antysemityzm. – Wynika to prawdopodobnie z fałszywej narracji, przez dziesiątki lat prowadzonej głównie przez Związek Radziecki, a która miała w jakiś sposób usprawiedliwić też w oczach Zachodu okupację Polski, że trzeba ten „żywioł nacjonalistyczny” trzymać w karbach – tłumaczy Wieczyński.

Internauci sugerują, że sprawą powinno się zająć Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Film wejdzie do amerykańskich kin 19 sierpnia. My zaś zachęcamy do pozostawienia odpowiedniej oceny w serwisie YouTube.

https://www.youtube.com/watch?v=-QRs4S4xoWk

Maj/tvp.info, natemat.pl, telemagazyn.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net