23 lutego 2024
Wiadomości

UE chce narzucić uchodźców

Uchodźcy nie będą mieli prawa do opuszczenia kraju, w którym dostaną azyl. Tak zadecydowała Unia Europejska. Bruksela zamierza narzucić krajom członkowskim, jaką ilość imigrantów będą musieli przyjąć i wyżywić.

– Nie będzie prawa wyboru kraju docelowego. Imigrant zostanie w danym kraju zarejestrowany i zostaną pobrane od niego odciski palców. Jeśli dostanie prawo azylu, to nie będzie mógł się przenieść do innego państwa UE. Tylko w ostateczności będziemy się odwoływać do przymusu – powiedziała Natasha Bertaud, rzeczniczka Komisji Europejskiej.

Uchodźcy będą mieli do wyboru: albo mieszkać w kraju wybranym przez UE lub być deportowanym w razie nielegalnego pobytu w kraju wybranego przez imigranta. Unia wyznaczyła też, że każde państwo członkowskie otrzyma 6 tys. euro na każdego uchodźcę. Natomiast resztę kosztów jakie się wytworzą z przyjęcia imigrantów ponosi państwo.

Komisja Europejska przygotowuje plan przyjmowania uchodźców. Prawdopodobnie będzie to liczba 160 tys. z czego 12 tys. przypadnie Polsce. Oczywiście ta liczba może ulec zmianie w zależności od tego jaki będzie wynik głosowania.

Natomiast Niemcy planują przyjąć 800 tys. uchodźców, a wydatki oscylują na 6 mln euro. Austria zapowiedziała, że zrezygnuje z nadzwyczajnych udogodnień i wróci do unijnych procedur, czyli zrezygnuje z  zasady, że imigrant musi zostać zarejestrowany i pozostać w kraju, gdzie przekroczył granicę UE.

Z kolei prezydent III RP, Andrzej Duda, na Forum Ekonomicznym w Krynicy wraził swoje zdanie o przyjmowaniu uchodźców. Uważa, że pomoc imigrantom jest niezbędna, jedna nie może się ona odbywać kosztem państwa, które przyjmuje uchodźców. – Jeżeli Europa przyjmie system kwotowy poprzez narzucanie go państwom – z czym się nie zgadzam – to powinno być to realizowane w miarę możliwości, jak państwa są w stanie pomóc, choć mam poczucie, że ta pomoc jest niezbędna – powiedział prezydent.

Oponował również przeciw koncepcji kwotowego rozdzielania przybyszów, które chce narzucić UE. – Nie zgadzam się na dyktat silnych. Na taką Europę, gdzie przewaga gospodarcza czy przewaga ludnościowa będzie powodem, dla którego innym krajom będą w sposób arbitralny narzucone rozwiązania bez uwzględniania specyfiki, a w szczególności interesów narodowych. Bo nie ma wtedy partnerstwa – dodał Duda.

Joan/pch24.pl, niezalezna.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net