23 maja 2024
Wiadomości

UE zaostrza politykę wobec Rosji?

Były minister spraw zagranicznych Szwecji Carl Bidt powiedział, że UE nie potrafiła przyznać, że Rosja kłamała i prowadziła wobec niej zbyt łagodną politykę.

Carl Bidt był uczestnikiem dyskusji, która odbyła się w ramach przedstawienia raportu „European Foreign Policy Scorecard”. Rozmawiano o praktycznie wszystkich kwestiach, które dotyczyły polityki zewnętrznej UE. Najwięcej rozmawiano jednak o konflikcie na Ukrainie.

– Myślę, że to, co stanie się z Ukrainą, zdecyduje o przyszłości Rosji i bezpieczeństwa europejskiego na wiele lat – powiedział Bildt. Zastanawiano się nad kolejnymi krokami, jakie mogłaby podjąć Unia Europejska i nad nakładanymi na Rosję sankcjami. Szwed porównał politykę nakładania sankcji do sytuacji w Syrii, gdzie same kary nie wystarczyły. Sankcje są, zdaniem ministra, niewystarczające. Powinno się pomóc raczej Ukrainie pod względem finansowym, politycznym, strukturalnym oraz w bezpieczeństwie i obronności.

Bildt podkreślał także, że należy zwalczać rosyjską propagandę. – Wszyscy byliśmy beznadziejni i zbyt grzeczni wobec Rosjan. Nie mówimy: kłamiesz, to co powiedziałeś nie ma nic wspólnego z prawdą – zwrócił uwagę Bildt. Według niego brak reakcji ze strony UE daje przyzwolenie Rosji na mówienie tego, co chcą.

Sankcje wizowe i finansowe mają zostać nałożone na kolejnych 19 osób. Będzie wśród nich pięciu polityków rosyjskich, dziewięć firm i organizacji. Nowe sankcje wynikają z kolejnych działań, jakie prowadzi Rosja na Ukrainie.

AMMO/interia.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net