Turcja bez wiz – w nagrodę od UE

foto: Pixabay.com
foto: Pixabay.com

Unia Europejska przymierza się do zniesienia wiz  dla Turcji, choć nie na zawsze. Bruksela planuje wprowadzić rozwiązanie tymczasowe do końca czerwca. Jest to związane z porozumieniem dotyczącym imigrantów.

Ankara zobowiązała się  do wypełniania zobowiązań w kwestii imigrantów. W razie nie zastosowania się przez Turków do umowy, wizy zostaną natychmiast przywrócone. Niemcy i Francja złożyły już wniosek o wzmocnienie ograniczeń dla Turcji w razie niewywiązania się z postanowień. – Porozumienie mogłoby zawierać tak zwaną klauzulę zawieszenia [niem. Suspendierungsklausel], która byłaby aktywowana w razie nieprzestrzegania przez Turcję podjętych wcześnie zobowiązań w postaci regularnego przyjmowania uchodźców z Grecji, gwarantowania szerokiej ochrony potrzebującym uchodźcom czy przestrzegania praw człowieka – mówił jeden z niemieckich dyplomatów w wywiadzie dla niemieckiego tygodnika „Welt am Sonntag”.

Ustanowienie klauzuli ma utorować drogę do ponownego ustanowienia obowiązku wizowego. Cała sprawa będzie omawiana podczas jutrzejszego szczytu ministrów spraw wewnętrznych państw Unii Europejskiej w Luksemburgu. Od 20 marca w życie weszło porozumienie z Turcją odnośnie imigrantów, którzy bezprawnie dostali się do Grecji. Turcy mają przyjmować ich do siebie, w zamian za co zostaną nagrodzeni zniesieniem wiz.

Joan/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.