16 czerwca 2024
Wiadomości

UFO i UAP nad Ukrainą. Naukowcy piszą o „statkach” i „fantomach”

Portal „Vice” poinformował, że ukraińscy naukowcy z Głównego Obserwatorium Astronomicznego w Kijowie zaobserwowali w ostatnim czasie „znaczącą” liczbę niezidentyfikowanych obiektów latających (UFO) i niezidentyfikowanych zjawisk powietrznych (UAP), których „natura nie jest jasna”. Naukowcy rozróżnili UFO na „jasne obiekty” i „fantomy”. Ponadto autorzy piszą o „statkach” latających.

Artykuł na ten temat naukowcy z Narodowej Akademii Nauk Ukrainy opublikowali w sierpniu. Tekst dotyczy obserwacji z dwóch stacji obserwacyjnych w Kijowie oraz w podkijowskiej wsi Winariwka. Stacje te służą na co dzień do wykrywania meteorów.

– Wszędzie zaobserwowaliśmy szeroką gamę UAP. Stwierdzamy znaczącą liczbę obiektów, których natura nie jest jasna – napisano w artykule niepoddanym dotąd procesowi recenzji naukowej peer review.

Naukowcy wskazują, że do prowadzenia badań na ten temat skłoniły ich ogłoszone przez Pentagon i NASA badania nad UFO. Zaznaczono również, że wyniki badań to „produkt uboczny” obserwacji meteorów za dnia.

W tekście rozróżniono UFO na „jasne obiekty” (cosmics) i „fantomy” (phantoms). UFO ma poruszać się z ogromną prędkością, przez co trudno je wykryć. Udało się to im dzięki specjalistycznym kamerom oraz zsynchronizowanej obserwacji z dwóch punktów, które są od siebie oddalone o 120 km.

– Wykryliśmy loty pojedynczych obiektów, grup i eskadr statków, ruszających się z prędkością 3-15 stopni na sekundę – piszą ukraińscy naukowcy. „Fantomy” mają być „całkowicie czarnymi ciałami, które nie emitują i absorbują całe promieniowanie”.

Obiekty, o których mowa, wykryto w toposferze na wysokości 10-12 km nad ziemią. „Fantomy” oszacowano na 3-12 metrów, zaś ich prędkość wynosi do 15 m/s, czyli 54 km/h.

Portal „Vice” przypomina o ubiegłorocznym raporcie agencji wywiadowczych USA na temat UFO i UAP. Wymieniono w nim ponad 140 obserwacji wskazanych przez żołnierzy. Autorzy raportu uważają, że część ze zjawisk może być oznaką nowych technologii Rosji lub Chin. UFO zaś mogłoby być rakietami.

W lipcu Pentagon utworzył nowy zespół do badań niewyjaśnionych zjawisk. Chodzi o Biuro ds. rozwiązywania anomalii we wszystkich domenach (AARO). Ma ono zastąpić pracę poprzedniej jednostki. Poszerza definicję UFO na „obiekty transmedialne”, które potrafią bez wyraźnych zakłóceń przemieszczać się z kosmosu do atmosfery ziemskiej i z niej pod wodę.

W lipcowym raporcie senackiej komisji ds. wywiadu parlamentarzyści polecili Pentagonowi przyspieszenie prac nad obszarem „transmedialnych zagrożeń dla bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych”. Nakazano również skupienie się na obiektach, które „nie są jednoznacznie zidentyfikowane jako wytworzone przez człowieka”.

Warto zaznaczyć, że UFO raportowane przez wojskowych nie jest nowością. Szczególnie dużo takich zjawisk – które nazwano „foo fighters” – zgłaszano w czasie II wojny światowej. Jedno z pierwszych takich zjawisk dostrzegła we wrześniu 1941 roku polska załoga transatlantyku „SS Pułaski”. Więcej na ten temat można obejrzeć w materiale poniżej.

forsal.pl / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net