Ugoda ws. toruńskiej geotermii?

foto: nieznany, licencja Domena Publiczna via Wikimedia Commons
foto: nieznany, licencja Domena Publiczna via Wikimedia Commons

Ugoda ws. toruńskiej geotermii byłaby dobra dla obu stron – ocenia PiS. W 2008 roku Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wypowiedział Fundacji Lux Veritatis umowę na dofinansowanie kwotą 27 mln złotych projektu badawczego. Rok później fundacja wytoczyła funduszowi proces cywilny.

Obecnie Lux Veritatis i Narodowy Fundusz prowadzą rozmowy mające na celu zawarcie ugody sądowej. Na jutro jest planowana rozprawa sądowa, jednak Fundusz złożył wniosek o jej odroczenie.

Głos w sprawie zabrała PO, która twierdzi, że ugoda byłaby spłatą kredytu wyborczego. Innego zdania jest rzecznik klubu PiS Beata Mazurek. – Przypomnę, że to PO zerwała umowę i w wyniku wypowiedzenia tej umowy sprawa trafiła do sądu. Trwała wiele lat, w tym czasie sąd tej sprawy nie rozstrzygnął i tak naprawdę dzisiaj mamy taką sytuację, w której obydwie strony mogą zawrzeć ugodę, która będzie korzystna dla jednej i dla drugiej strony. Nie po raz pierwszy sprawy w sądach kończą się ugodą, natomiast to, co opowiada Platforma czy w ogóle opozycja, jest nadużyciem – mówi Beata Mazurek.

Przykład geotermii z Torunia został przedstawiony także na szczycie klimatycznym w Paryżu. Toruński odwiert geotermalny jest chwalony przez ekspertów, którzy nazywają go także wielkim sukcesem nie tylko w skali krajowej, ale również światowej. Z jednego otworu wydobywczego można uzyskać na godzinę prawie 700 ton wody o temperaturze ponad 60 stopni Celsjusza.

Szy/radiomaryja.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net