Ujęto przywódców Boko Haram w Kamerunie

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

W Kamerunie siły międzynarodowe walczące z islamistami z Boko Haram ujęły pięciu przywódców tego zbrodniczego ugrupowania. Sprzymierzonym wojskom udało się także uwolnić kilkadziesiąt porwanych dzieci i kilkanaście kobiet. O sprawie poinformował rząd Kamerunu. 

Rzecznik rządu  Issa Thiroma potwierdza, że żołnierzom działającym przeciwko Boko Haram w lesie Madawaya udało się w tym miesiącu uwolnić 28 dzieci i 18 kobiet. Islamiści uciekli z Nigerii po tym, gdy ruszyła ofensywa wojska nigeryjskiego zmierzająca do wyeliminowania terrorystów. Po kameruńskiej stronie lasu przygotowywali dziewczęta i kobiety do samobójczych zamachów bombowych.

Dżihadyści z  Boko Haram zabili już ponad 20 tys. osób i zmusili do ucieczki z domów 2,5 mln ludzi. Początkowo stawiali sobie za cel walkę z zachodnią edukacją w Nigerii. Obecnie kampanię przeciwko nim prowadzą nigeryjska armia i siły koalicyjne złożone z Nigru, Czadu i Kamerunu. Afrykańskich aliantów w zakresie szkoleń i informacji wspierają USA, Wielka Brytania i Francja.

Szy/radiomaryja.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net