Ukraina nałożyła embargo na Rosję

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Ukraina nałożyła embargo na produkty rosyjskie. Na półkach sklepowych nie będzie już podchodzącej z Rosji wódki, mleka, mięsa, ryb, kawy i słodyczy. Ukraina zamierza również podnieść cło na inne rosyjskie towary.

Nałożenie embargo jest reakcją na działanie rosyjskie. Na początku roku Rosjanie narzucili Ukrainie taki sam zakaz wwozu towarów jak dla państw, które są za sankcjami wobec Rosji. Embargo rosyjskie dla Ukrainy było odpowiedzią na wejście w życie handlowej umowy stowarzyszeniowej między Ukrainą  a Unią Europejską.

Jak mówi poseł Michał Dworczyk z sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych, działanie Ukrainy nie jest żadnym zaskoczeniem. – Ukraina chce być państwem, które jest traktowane podmiotowo. Wybrała kurs europejski – przynajmniej tak w deklaracjach wszystkich władz ukraińskich możemy od dłuższego czasu słyszeć. Odpowiada na sankcje rosyjskie swoimi sankcjami. Natomiast czy i jakie będzie to miało skutki dla Ukrainy, to jest oczywiście pytanie otwarte. Ukraina chciałaby stać się członkiem UE. Natomiast nawet w umowie stowarzyszeniowej, którą podpisała Ukraina, deklaracji o przyjęciu Ukrainy do UE nie ma – zwraca uwagę poseł Michał Dworczyk.

W ubiegłym roku przedstawiciele Rosji, Ukrainy i Unii Europejskiej spotkali się na pertraktacjach. Między Brukselą a Kijowem nie zawiązało się porozumienie w trójstronnej konsultacji „ostatniej szansy” odnośnie umowy handlowej.

Joan/radiomaryja.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net