Ukraina w stanie wojny. Litwa wprowadza stan wyjątkowy i rozpoczyna konsultacje ws. uruchomienia Artykułu 4 Traktatu NATO

Prezydent Litwy Gitanas Nauseda wydał dekret o wprowadzeniu stanu wyjątkowego na terenie Litwy. To reakcja na atak Rosji. Ukraina od świtu znajduje się pod ciężkim ostrzałem.

– Po dokonaniu oceny zaistniałych okoliczności, powinniśmy podjąć kroki prawne w celu wzmocnienia swego bezpieczeństwa zewnętrznego – powiedział prezydent Litwy Nauseda. Dodał, że dekret zatwierdzi Sejm na nadzwyczajnej sesji.

Szczegóły dotyczące stanu wyjątkowego nie są obecnie znane. – Nasz naród jest wystarczająco silny, aby w zjednoczeniu sprostać wszystkim wyzwaniom, przed którymi teraz stoimy – podkreślił Nauseda.

Rada Obrony Państwa podjęła również decyzję o rozpoczęciu konsultacji w sprawie uruchomienia Artykułu 4. Traktatu NATO. Przewiduje on konsultacje stron sojuszu w razie uznania, że zagrożona jest integralność terytorialna, niezależność polityczna lub bezpieczeństwo któregoś z członków.

Prezydent Litwy poinformował też, że podobne procedury uruchomiły władze kilku innych państw.

rmf24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net