Ukraina z hasłem zbrodniczej organizacji na UEFA? Nie zamierzają zmieniać wzoru koszulki. Sprawy nie zgłosiła strona polska, tylko rosyjska

Podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej ukraińska reprezentacja zamierza wystąpić w koszulkach zawierających hasło zbrodniczej nazistowskiej organizacji. UEFA nakazała usunięcie z koszulek hasła używanego przez bandytów z OUN-UPA, ale rzecznik reprezentacji poinformował, że ta nie zamierza się dostosować do nakazu organizatorów.

Na koszulkach ukraińskiej reprezentacji znajduje się hasło „Gierojam slawa”, czyli „Bohaterom chwała”. Używali go zbrodniarze ze zbrodniczej organizacji Ukraińskiej Powstańczej Armii. Są oni odpowiedzialni za ludobójstwo Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, które charakteryzowało się wyjątkowo bestialskim okrucieństwem.

– Ten strój był zatwierdzony przez UEFA. (…) I tak, zamierzamy grać w tym stroju na Mistrzostwach Europy – powiedział rzecznik ukraińskiej reprezentacji Ołeksandr Hływynskyj.

Co również uderzające, wniosek w tej sprawie nie został złożony przez stronę polską, która najmocniej doświadczyła bestialstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej od band posługujących się tym hasłem. Wniosek o zmianę wzoru ukraińskich koszulek złożyła Rosja.

UEFA uznała, że hasło „Bohaterom chwała” ma charakter polityczny, co jest niedopuszczalne podczas mistrzostw.

– Każdy Ukrainiec, który jest prawdziwym patriotą swojej ojczyzny, słyszy ‚Chwała Ukrainie!’, to na poziomie podświadomości pojawia się odpowiedź: ‚Bohaterom chwała’. Te frazy są zapisane w duszy każdego Ukraińca – podało biuro ukraińskiego prezydenta.

We współczesnym państwie oraz społeczeństwie ukraińskim nadal OUN-UPA oraz Stepan Bandera są bohaterami. Nieraz są przeciwstawiani Armii Krajowej, której to zarzuca się rzekome masowe zbrodnie na Ukraińcach. Jednocześnie oficjalna propaganda Ukrainy neguje masowe zbrodnie popełnione przez ukraińskie bandy na Polakach.

nczas.com / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

One thought on “Ukraina z hasłem zbrodniczej organizacji na UEFA? Nie zamierzają zmieniać wzoru koszulki. Sprawy nie zgłosiła strona polska, tylko rosyjska

  • 12 czerwca 2021 o 08:37
    Permalink

    Usunac z turnieju pilkarskiego te banderowskie scierwa.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.