Ukraińcy domagają się odszkodowań od Polski!

Twitter/Wikimedia Commons (kolaż)

Ukraińcy masowo składają wnioski w przemyskim urzędzie o wydanie dokumentów, które poświadczają ich rzekomą własność oraz roszczenia „za pozostawione w Polsce mienie”! Portal kresy.pl zauważa, że chodzi najprawdopodobniej o roszczenie odszkodowania wobec Polski. Zaangażowane są w to również kancelarie prawne.

Przemyskie archiwum od lat otrzymuje podobne wnioski. Od pewnego czasu ich ilość jednak zdecydowanie się nasiliła. Sami Ukraińcy zasłaniają się procedurami potrzebnymi do otrzymania Karty Polaka, jednak – jak wskazują kresy.pl – chodzi w rzeczywistości o ogromne odszkodowania.

Dyrekcja archiwum potwierdza, że do instytucji wpływają „pisma obywateli Ukrainy”. – Obywatele Ci korzystają także z akt bezpośrednio w pracowni naukowej, podając głównie za cel kwerendy odszukanie dokumentów potrzebnych do ubiegania się o Kartę Polaka (także Kartę stałego pobytu). Wówczas przedmiotem badań stają się dokumenty metrykalne bądź inne (…), których celem jest potwierdzenie obywatelstwa polskiego – informuje przemyskie archiwum.

Coraz częściej padają pytania o konkretne, wysokie odszkodowania. W ostatnim czasie pisma są składane nie tylko przez samych Ukraińców, ale kancelarie prawne. „Kresy” podają przykład powiatu jarosławskiego, gdzie do starostwa wpłynęło pismo z jednej z warszawskich kancelarii prawnych działającej w imieniu obywatela Ukrainy, którego przodkowie posiadali obywatelstwo polskie.

– Ujawnione przypadki pokazują, że wbrew obowiązującemu prawu kancelarie adwokackie w Polsce, gdzie adwokaci znają traktaty i ustalenia powojenne mimo wszystko podejmują działania, które naruszają porządek prawny obowiązujący w Polsce. I próbują w jakiś sposób, posiłkując się fortelami, wyciągać dokumenty, które w moim mniemaniu naruszają prawo i interesy RP – stwierdza w rozmowie z portalem kresy.pl dr hab. Andrzej Zapałowski, historyk i ekspert ds. bezpieczeństwa.

Portal podkreśla też, że nie wiadomo, na jak wielką skalę obecnie uknuty jest ten proceder. Trzeba jednak przyznać, że naród, który dokonał okrutnego ludobójstwa wobec naszych przodków, wykazuje się wybitnym wyrachowaniem próbując otrzymywać jeszcze odszkodowania.

kresy.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net