Ukraińcy wracają? W ostatnich dniach więcej wyjechało z Polski niż przybyło uchodźców z Ukrainy

Od piątku do niedzieli więcej Ukraińców wyjechało z Polski, niż do nas przyjechało. Są to jednak stosunkowo małe liczby.

Według ukraińskich danych, najwięcej uchodźców do Polski przybyło z regionu kijowskiego. Wyparcie sił rosyjskich najwyraźniej sprawiło, że niemała część uchodźców postanowiła wrócić.

Portal nczas.com przytacza dane polskiej Straży Granicznej. Wynika z nich, że od piątku do niedzieli łącznie kilka tysięcy więcej Ukraińców opuściło nasz kraj, niż do niego przybyło.

Odpowiednio w piątek, sobotę i niedzielę do Polski wjechało z Ukrainy 24,4 tys., 19,2 tys. i 17,3 tys. Ukraińców. Wyjechało tam z kolei 25,1 tys., 22 tys. i 19,3 tys. obywateli Ukrainy. Łącznie daje to różnicę 5,5 tys.

Jest to stosunkowo niewielka ilość w porównaniu do tego, ilu Ukraińców przybyło do Polski. Był to jednak pierwszy raz od rozpoczęcia wojny rosyjsko-ukraińskiej 24 lutego, kiedy liczba wracających na Ukrainę osób była większa, niż liczba przyjeżdżających stamtąd do nas.

Według polskiej Straży Granicznej, łącznie na Ukrainę wróciło ponad milion osób. Dotyczy to jednak nie tylko tych, którzy przybyli do Polski jako uchodźcy. Od początku wojny widać było niemałe zainteresowanie powrotem na Ukrainę obywateli ukraińskich żyjących i pracujących dotąd w Polsce.

– Niestety wg najnowszych informacji ruszyła rosyjska ofensywa na wschodzie Ukrainy, a to może przyczynić się do powstania nowej fali uchodźców wojennych – zaznacza portal nczas.com.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net