Ukraińska prokuratura kontra narkotyki

Pixabay
Pixabay

Urzędnik zaporoskiej prokuratury został przyłapany na zażywaniu narkotyków w miejscu pracy. Reakcja prokuratora generalnego jest ostra: wszyscy pracujący w prokuraturach mają przejść obowiązkowe testy na obecność narkotyków.

– Wyplenię tę zarazę ze swojego resortu – deklaruje Jurij Łucenko i nakazuje, by wszyscy urzędnicy przeszli badania na obecność substancji psychoaktywnych. – Jest to niebywały wstyd dla prokuratury. Proszę wszystkie prokuratury obwodowe, by przeprowadziły testy narkotykowe u wszystkich swoich podwładnych – dodał. Prokurator generalny Ukrainy ma powód do złości i zdenerwowania. Jeden z urzędników prokuratury w Zaporożu wywołał ogólnokrajowy skandal, zażywając narkotyki w miejscu pracy. W dodatku, jak dodaje sam Łucenko, zachęcał do tego kolegów. Zatrzymany już urzędnik miał wykorzystywać akta prowadzonych przez prokuraturę spraw, by ułatwić sobie dostęp do substancji zakazanych.

Zdaniem Łucenki problem zażywania narkotyków wśród urzędników państwowych nie jest niczym nowym. Jak obecny prokurator sam przyznaje, kierując niegdyś Ministerstwem Spraw Wewnętrznych zetknął się z uzależnieniem w różnych szkołach resortowych. Według Łucenki walka z narkotykami przyczyni się do zmniejszenia liczby przestępstw. Obecnie co piąte przestępstwo na Ukrainie dokonywane jest pod wpływem środków narkotycznych.

MGOT/tvp.info

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net