Ukraiński dziennikarz porównywał Polaków do zwierząt. Rząd PiS przyznał na jego portal dla Ukraińców w Polsce dotację 40 tys. zł

Facebook Igor Isajew

Portal dla Ukraińców w Polsce prostir.pl otrzymał od warszawskiego rządu po raz kolejny dotację. Wynosi ona 40 tys. zł. Prowadzi go Ihor Isajew, ukraiński dziennikarz, który nazywa Marsz Żołnierzy Wyklętych marszem faszystów, porównuje Polaków do zwierząt oraz nawołuje do usunięcia słowa „honor” z polskich paszportów.

Według danych na stronie MSWiA, portal prostir.pl, związany ze Związkiem Ukraińców w Polsce ponownie otrzymał dotację od państwa za działalność na bieżący rok. Dotacja wynosi 40 tys. zł.

Redaktorem naczelnym portalu jest Ihor Isajew, który odznacza się wieloma antypolskimi zachowaniami. Krytykował przyjęcie uchwały wołyńskiej jako przejaw „ukrainofobii”. Występował również w ukraińskich mediach jako dziennikarz redakcji ukraińskiej Polskiego Radia. W 2016 roku otrzymał z budżetu około 100 tys. zł, ale na 2017 rok dotacji nie otrzymał.

W tym roku na Związek Ukraińców w Polsce przeznaczono z polskiego budżetu 1,52 mln zł. Na ukraińskie organizacje w Polsce wydano ogółem 2,22 mln zł.

Zdaniem redaktora naczelnego prostir.pl, Polacy „kreują ofiary ludobójstwa na męczenników”, zaś postulaty dotyczące upamiętnienia ofiar są przejawem „ukrainofobii”. W wigilię 2016 roku porównał Polaków do zwierząt. – Wesołych świąt dla Polaków, którzy dzisiaj obchodzą Wigilię. Dziękuję za milczenie części z was w tym roku. Wiecie, powiadają, że w Boże Narodzenie nawet zwierzęta zaczynają mówić. Umiejętności mówić i rozmawiać wam wszystkim życzę – napisał Ihor Isajew.

kresy.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

19 komentarzy do “Ukraiński dziennikarz porównywał Polaków do zwierząt. Rząd PiS przyznał na jego portal dla Ukraińców w Polsce dotację 40 tys. zł

 • 16 listopada 2018 o 09:51
  Permalink

  Nie rozumiem takich działań. Jak można dotować z publicznych pieniędzy coś, co opluwa polskie państwo i Polaków. Logicznie myśląc, należałoby taki serwis zamknąć i zdelegalizować działalność tego indywiduum, a jak mu coś nie pasuje w Polsce, to niech wyp…la na Ukrainę…

  Odpowiedz
  • 6 listopada 2019 o 12:56
   Permalink

   To proste do zrozumienia – polityka wschodnia Kaczyńskiego polega na tym żeby na złość zrobić Rosji i nic nie ma większego priorytetu, więc ukraińcy jak to widzą to śpiewają do tej muzyki….

   Odpowiedz
  • 16 grudnia 2019 o 12:21
   Permalink

   Ja od dawna jestem za tym aby tej ukraińskiej choloty nie wpuszczać do Polski a my do tego jeszcze ich sponsoruje zamiast wysyłać im koce i hełmy wyślij y im waglika

   Odpowiedz
  • 17 grudnia 2019 o 14:25
   Permalink

   Idiota to ten kto mu daje na to forsę, czyli my.

   Odpowiedz
 • 6 listopada 2019 o 17:24
  Permalink

  Mamy tutaj jasny przekaz jak pis dba o ukraińców. Ponad dwa miliony na antypolską działalność niejakiego Petra Tymy. Dla Polaków na ukrianie nic. Jedynie ludzie organizują zbiórki. Dziękujemy ci prezesie.

  Odpowiedz
 • 6 listopada 2019 o 22:40
  Permalink

  juz Polacy zapomnieli , co D,Trump powisdzial swego czasu , o przyjeciu pod swoj dach weza….. warto przypomnie byloby niektorym..

  Odpowiedz
 • 7 listopada 2019 o 06:47
  Permalink

  W pewnej mierze ma rację, owy „honor” powinien zostać usunięty, gdyż przedstawicielem tych środowisk go nie posiadają. Poza tym on nie nazywa wszystkich Polaków zwierzętami a poszczególny odłam.

  Odpowiedz
  • 17 listopada 2019 o 08:12
   Permalink

   Zapewne tych co ostatnio tak często jeżdżą do Brukseli na skargi 😜

   Odpowiedz
   • 20 listopada 2019 o 17:24
    Permalink

    To Ci co jeżdżą do Brukseli wspierają finansowe tych bandziorów czy Ci co obecnie rządzą.?? Bruksela jest stolicą Unii a my jej członkami więc to logiczne, że mamy z nią kontakty tym bardziej że zdrajcy z PiS niszczą wszystko co Polskie i patriotyczne. Równie dobrze mogę powiedzieć, że Lubuskie nie musi słuchać dyrektyw z Warszawy bo niby dlaczego. Przecież to kiedyś było odrębne samodzielne terytorium Prus.

    Odpowiedz
 • 7 listopada 2019 o 18:51
  Permalink

  on chyba świni jeszcze nie widział , może wysłać mu lusterko?

  Odpowiedz
 • 9 listopada 2019 o 17:00
  Permalink

  Niech ich Władimir Putin zajmie to wtedy przekona się jak to polska dobra była. A poza tym to mielibyśmy jednego wroga na wschodniej granicy a nie dwuch

  Odpowiedz
 • 11 listopada 2019 o 13:55
  Permalink

  Ihor!Uklęknij ty i pomódl się do Niepokalanej Maryi Dziewicy,żeby wyprosiła ci wszelkie potrzebne łaski u Swego Świętego Syna i Jedynego Zbawiciela bo życie na ziemi jest krótkie i możesz nie zdążyc pojednać się z Bogiem na czas.Nienawiść tak cię chłopie zaślepiła,że wlazłeś w totalne zakłamanie po uszy i żyjesz nim na codzień siejąc nienawiść dookoła.Kto sieje takie zatrute ziarno zbiera tez obfite jego plony.Nawróć się człowieku i przeproś Boga .,,Kto kłamie ,ten kradnie „-mówi stare przysłowie. RATUJ SWOJA DUSZE CZŁOWIEKU!!!

  Odpowiedz
 • 14 listopada 2019 o 16:19
  Permalink

  to normalne ze PEDRYL nie lubi ludzi ktorzy tam maszerują. otóż PEDRYL nie ma możliwości rozrodczych w tym co nazywa związkiem partnerskim … dlatego muszą się sprzeciwiać każdemu kto che ODSUWAĆ ICH od możliwości PRZYWŁASZCZANIA SOBIE SIEROT

  Odpowiedz
 • 29 listopada 2019 o 17:05
  Permalink

  On bardziej wygląda na bydlaka bo go już zakolczykowali

  Odpowiedz
 • 17 grudnia 2019 o 16:22
  Permalink

  a ten rząd jest polacki czy bydlacki??? Wszyscy Ukraińcy z Polski nazad!!! O jakim Kaczyńskim mówimy??? O tym zamordowanym czy małym zakompleksionym, zawistnym bracie???

  Odpowiedz
 • 10 czerwca 2020 o 09:34
  Permalink

  Bezwzględne dochodzenie prokuratorskie dla tego indywiduum, a nie ściganie przez prokuraturę Warszawa Praga-Północ tych, którzy go krytykują! Komu służy prokuratura???

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net