2 kwietnia 2024
Wiadomości

Ukraiński wiceminister atakuje polskich przewoźników. „Mekler i jego gang zaczną zabijać Ukraińców”

Wiceminister gospodarki Ukrainy Taras Kaczka zaatakował lidera Strajku Przewoźników Rafała Meklera. Jak przekonuje, walczący o polski interes przedsiębiorcy zamierzają doprowadzić do „zabijania Ukraińców za to, że są Ukraińcami”.

– Jedyne, co może nas teraz uratować, to zniesienie wszelkich blokad i zapewnienie bezpieczeństwa ukraińskich towarów w Polsce. W przeciwnym razie jutro Mekler i jego gang zaczną zabijać Ukraińców za to, że są Ukraińcami – przekonywał Taras Kaczka we wczorajszym wpisie na Facebooku.

Była to odpowiedź na zatrzymanie przez rolników w Dorohusku trzech ukraińskich ciężarówek, z których wysypano na jezdnię zboże. Zdaniem ukraińskiego wiceministra, władze w Warszawie nie zareagowały na to dostatecznie. Ma to doprowadzić rzekomo do „nasilenia ksenofobii i przemocy politycznej”.

– Jeszcze miesiąc temu Polska wspomniała o morderstwie prezydenta Gdańska na tle nienawiści politycznej. Teraz mamy kolejną eskalację przemocy na wspólnej granicy – kontynuował Kaczka.

– A jeśli w Polsce utrzyma się obojętność na przemoc wobec ukraińskich towarów, to nie zdziwią mnie zniszczone ciężarówki z polskim serem ani po prostu zniszczone polskie towary na półkach ukraińskich supermarketów – zagroził ukraiński wiceminister.

kresy.pl

fot. Marek Strudzinski/Pixabay/Polina Rytova/unsplash.com (kolaż)

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Jeden komentarz do “Ukraiński wiceminister atakuje polskich przewoźników. „Mekler i jego gang zaczną zabijać Ukraińców”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net