19 czerwca 2024
Wiadomości

Ukraiński wiceminister zatrzymany za korupcję. Chciał zgarnąć 400 tys. USD w ramach zakupu generatorów

Rząd w Kijowie odwołał wczoraj wiceministra ds. Wspólnot, Terytoriów i Rozwoju Infrastruktury Ukrainy Wasyla Łozyńskiego. W sobotę wieczorem Łozyński został zatrzymany, gdy odbierał łapówkę w wysokości 400 tys. USD. Jak podało Narodowe Biuro Antykorupcyjne Ukrainy (NABU), wiceminister wraz ze wspólnikami próbowali zagarnąć część z 46 mln USD, które Kijów przeznaczył na zakup generatorów.

Wczoraj wieczorem odbyło się nadzwyczajne posiedzenie rządu w Kijowie z inicjatywy premiera Denysa Szmyhala. Rząd przyjął projekt uchwały o odwołaniu wiceministra Wasyla Łozyńskiego.

– Rząd Ukrainy kieruje się zasadą zerowej tolerancji dla korupcji i kontynuuje budowę infrastruktury antykorupcyjnej – przekonuje Kijów w komunikacie.

NABU przekazało, że Łozyński otrzymał 400 tys. USD, które były łapówką za sfałszowanie przetargu na zamówienia publiczne. Wraz ze wspólnikami chcieli przywłaszczyć dla siebie część z 46 mln USD, które latem Kijów przeznaczył na zakup generatorów oraz innego sprzętu.

Według komunikatu NABU, urzędnicy zgodzili się na zamówienie u oferenta z zawyżonymi cenami w zamian za pieniądze. Wiceminister Łozyński został zatrzymany podczas odbierania łapówki.

Łozyńskiemu grozi teraz 12 lat w ukraińskim więzieniu.

nczas.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net