Umieścili na orbicie satelitę wielkości tostera i ogłosili się jej obywatelami. Asgardia liczy ponad milion osób (WIDEO)

W 2017 roku proklamowano powstanie państwa o nazwie Asgardia. Wówczas na orbitę wystrzelono satelitę wielkości tostera, która to satelita jest przez „Asgardczyków” uznawana za ich terytorium. Choć nikt właściwie nie uznaje tego państwa, samozwańczy naród liczy już ponad milion osób.

Kosmiczne Królestwo Asgardii powstało w 2017 roku. Na ziemską orbitę wystrzelono satelitę, którą uznano za terytorium państwa. Ma ona symbolizować państwo ponad narodami, religiami oraz wszelkimi innymi podziałami. O tych „wartościach” jest również hymn Asgardii.

Nazwa quasi-państwa pochodzi z nordyckiej mitologii. Asgardia była miastem na niebie, które powstało, gdy ludzkość opuściła ziemię.

Do Asgardii może przystąpić każdy. Zobowiązany jest do przestrzegania prawa tego państwa i marzyć o równości i jedności. Członkostwo jest bezpłatne. W momencie założenia, obywatele Asgardii pochodzili głównie z Chin i Turcji.

Asgardia posiada swoją konstytucję, walutę (SOLAR i LUNAR), flagę, godło oraz technologię. Projekt finansowany jest przez naukowca i polityka Igora Aszurbejliego, który od 2016 roku jest również szefem Partii Odrodzenia Rosji.

Żadne państwo nie uznaje oczywiście Asgardii za państwo, zaś ze względu na obecne przepisy, ONZ nie może tego zrobić, ponieważ przepisy zabraniają uznania czyjejkolwiek suwerenności w przestrzeni kosmicznej. Mimo tego liczba członków narodu Asgardii rośnie i w tym roku przebiła już milion. Przez pewien czas „ziemskie interesy” quasi-państwa reprezentowała korporacja Asgardia AG zarejestrowana w Austrii.

radiozet.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net