29 listopada 2023
Kościół i wiaraWiadomości

Umorzone śledztwo ws. ks. Międlara

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie kazania ks. Jacka Międlara, jakie kapłan wygłosił podczas Mszy świętej odprawianej w rocznicę powstania Obozu Narodowo-Radykalnego, do działaczy tej organizacji. Śledczy uznali, że ani kapłan, ani ONR nie nawoływali do nienawiści i nie piętnowali narodu żydowskiego.

foto:YouTube
foto:YouTube

Białostocka prokuratura uznała, że podczas słynnego kazania ks. Międlara, duchowny odwoływał się wyłącznie do treści historycznych i biblijnych. Wszelkie postawy narodu żydowskiego z czasów niewoli egipskiej, były jedynie tłem dla ogólnych porównań do współczesności. Zdaniem śledczych, nie było mowy o szkalowaniu Żydów. Dlatego też uznano, że kapłan nie nie nawoływał do nienawiści „na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość”.

W komunikacie, jaki wydał dzisiaj szef tejże prokuratury, autorzy zawiadomień „złożyli je bez zapoznania się z rzeczywistym przebiegiem wydarzeń, lecz opierając się na przekazach medialnych”. Po oględzinach z nagrań marszu ONR, nie znaleziono potwierdzenia na padające okrzyki, jakie zacytowali w swoich pismach zawiadamiający. – Po dokładnym przeanalizowaniu treści kazania wygłoszonego przez księdza Jacka Międlara prokuratura stwierdziła, że w zawiadomieniach o przestępstwie posłużono się wyciętymi z kontekstu cytatami, które w zestawieniu z całym tekstem kazania nie potwierdziły twierdzeń podanych przez zawiadamiających – powiedział prok. Czeszkiewicz.

Prokuratura wytknęła natomiast autorom zawiadomienia liczne nieścisłości tj.błędnie podana data czy nazwa świątyni w jakiej duchowny wygłosił kazanie.

Mas/pch24.pl, wpolityce.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net