Unia Afrykańska przeciw islamskim terrorystom

Podczas szczytu w Etiopii przywódcy państw zrzeszonych w Unii Afrykańskiej podjęli strategiczną decyzję. 7,5 tysiąca żołnierzy wyruszy do Nigerii w celu walki z Boko Haram. Z islamskimi terrorystami mają również rozpocząć walkę władze Iraku.

W piątek w Addis Abebie (stolica Etiopii) rozpoczął się dwudniowy szczyt Unii Afrykańskiej. Władze Beninu, Kamerunu, Czadu i Nigru zapowiedziały, że 7,5 tysiąca żołnierzy zostanie rozmieszczonych w północno-wschodniej Nigerii. Czas trwania tego przedsięwzięcia trwać będzie rok.

Ban Ki-moon, sekretarz generalny ONZ udzielił pełnego poparcia tej decyzji. Zaznaczył przy tym, że międzynarodowe wsparcie może mieć dominującą rolę podczas stabilizacji kraju przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi.

W sobotę Iran ujawnił, że rozpoczął konsultację z krajami Zachodniej Afryki. Hossein Amir Abdollahian – wiceminister spraw zagranicznych Iranu podkreślił, że Teheran ma zamiar udzielać pomocy ofiarom terroryzmu i wspierać afrykańskie władze swoim doświadczeniem w walce z wrogiem.

Szmar/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net