Unioposeł Kohut twierdzi, że trzeba wybrać między FEDERALNĄ „Europą” albo Federacją Rosyjską

– Federalna Europa albo Federacja Rosyjska – przekonuje unioposeł Lewicy Łukasz Kohut. Polityka nawołującego do utworzenia z Unii Europejskiej superpaństwa ostro skrytykowano.

Łukasz Kohut to lewicowy uniosposeł. Stanowisko w brukselskim parlamencie zdobył jako kandydat partii Wiosna Roberta Biedronia. W ubiegłym roku trafił do Lewicy w wyniku połączenia się Wiosny z SLD.

Unijny parlamentarzysta postanowił wykorzystać wojnę na Ukrainie do dość jawnej agitacji na rzecz utworzenia „federalnej Europy”, czyli superpaństwa obejmującego obecne państwa członkowskie UE.

– Federalna Europa albo Federacja Rosyjska. Takie proste, a tak bardzo przez 7 lat obrzydzane przez rząd i podległe mu media – napisał na Twitterze Kohut.

Wpis lewicowego unioposła wywołał sporo reakcji. – Nieczęsto się zdarza, że unioentuzjaści tak jawnie nawołują do utworzenia unijnego państwa – napisał założyciel naszego portalu Dominik Cwikła.

– Wiesz, że nie można walczyć jednocześnie o wolną Ukrainę i federalizację Europy? – pyta Mateusz Tułacz.

– Czy fanatycy unijni są w stanie wyjaśnić jak budowa Federacji Europejskiej ma być przeciwwagą dla Rosji? Przecież dwa najsilniejsze państwa unijne doprowadziły do tej wojny: Niemcy finansując, a Francja dostarczając broń Putinowi. Dzięki silnej tożsamości narodowej Ukraina dzielnie się trzyma wbrew interesom eurokratów – zauważa Piotr Ludkowski z Ruchu Narodowego.

– Federalna Europa na czele ze wspólnotowym hegemonem Niemcami to akurat prowadzi konsekwentną politykę utrzymywania biznesu z Moskwą – stwierdził publicysta Michał Jelonek.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net