Upadek multikulturalizmu w Szwecji?

Po zamachu w Paryżu nerwowa sytuacja panuje w całej Europie. Teraz o swoje bezpieczeństwo boi się Skandynawia. Po czwartkowym zatrzymaniu podejrzanego o przygotowanie zamachu, Szwedzi stali się bardzo czujni.

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Aresztowanie mężczyzny podejrzanego o przygotowanie zamachu w Szwecji spowodowało bardzo napiętą sytuację w Szwecji. Władze kraju są pewne, że udało im się zapobiec zamachowi, za którym stoją wracający z Syrii szwedzcy obywatele arabskiego pochodzenia. Ze Szwecji na wojnę do Syrii wyjeżdża wielu islamistów.

– Muszę przyznać, że Szwecja była pod tym względem naiwna. Może było nam trudno zaakceptować, że w naszym otwartym społeczeństwie, wśród nas są ludzie – obywatele Szwecji – którzy sympatyzują z mordercami z Państwa Islamskiego – powiedział premier Szwecji, Stefan Löfven.

Podczas konferencji prasowej, premier zwrócił się do obywateli i z wielką powagą mówił o bezpieczeństwie państwa. Znana ze swojego liberalnego podejścia Szwecja będzie musiała stawić czoło terroryzmowi. Wspaniałomyślność kraju zostanie odłożona na drugi plan, ponieważ niebezpieczeństwo w Szwecji staje się bardzo realne. Obecnie w kraju przebywa już 120 osób, które wróciły z wojny z Syrii.

Jeszcze niedawno politycy w Sztokholmie mówili, że należy wspierać byłych bojowników i pomóc im w znalezieniu pracy i mieszkania. Obecnie premier Szwecji ostrzega przed nimi. – Przesłanie pod adresem tych, którzy opuszczają Szwecję, by popełniać w innych krajach przestępstwa przeciwko ludzkości jest takie: jeśli wrócą, zostaną aresztowani, postawieni przed sądem i skazani – zapowiada premier.

Szwedzki Urząd Ochrony Konstytucji pierwszy raz podniósł stopień zagrożenia terrorystycznego. Jest on teraz tylko o jedną jednostkę niżej od maksymalnego. Jest to bardzo poważne zagrożenie. Premier zapowiedział więcej kontroli i zainstalowanie dodatkowych kamer w miejscach publicznych. Policja będzie dokładniej przeszukiwać Internet, a do połowy grudnia wznowione zostaną kontrole graniczne.

Podejrzany o przygotowywanie zamachu mężczyzna pochodzi z Iraku. Z niepotwierdzonych jeszcze informacji wynika, że policja ma na celowniku także jego wspólników.

Sąsiadująca ze Szwecją Dania również staje się co raz bardziej czujna. W kraju podniesiono stopień zagrożenia terrorystycznego.

Mas/interia.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net