Upały i burze zbliżają się do Europy. Będzie mniej nawałnic, niż w ubiegłych latach (PROGNOZA POGODY)

Popularny amerykański serwis pogodowy AccuWeather przygotował prognozę pogody dla Europy. Czekają nas fale upałów, które na zachodzie i południu kontynentu mogą bić rekordy. Będzie za to mniej nawałnic, niż w ostatnich latach.

Prognoza pogody Amerykanów dla Europy wskazuje, że nasz kontynent czekają latem fale upałów. W zachodniej i południowej części kontynentu temperatura może osiągać rekordowe wysokości.

Oprócz tego będą pojawiały się oczywiście burze i nawałnice. Jednak według ekspertów z AccuWeather, powinny występować rzadziej, niż w ostatnich latach.

– Autorami prognoz są starsi meteorolodzy serwisu, Alan Reppert i Tyler Roys. Synoptycy zgodnie uważają, że okres od czerwca do sierpnia w większości Europy będzie charakteryzował się wyższymi wartościami temperatury niż zwykle. Szczególnie niepokojące prognozy dotyczą pasa od Portugalii i południowej Francji po Włochy, gdzie zapowiadane są fale upałów trwające nawet do dwóch tygodni. W czasie ich trwania temperatura może osiągać rekordowe wartości. Okresami spodziewane są na szczęście przejścia frontów z burzami, opadami oraz spadkiem temperatury, które mogą ograniczać rozwój ewentualnych pożarów, ale będą one przynosiły jedynie chwilowe orzeźwienie – podaje onet.pl.

Ponadto amerykańska prognoza pogody przewiduje, że w Atenach temperatura przez dwa miesiące może przekraczać 32 st. Celsjusza. Natomiast w Bukareszcie taki stan będzie trwał przez miesiąc.

– Nad resztą Europy latem aura również da się we znaki. Meteorolodzy z AccuWeather ostrzegają przed silnymi burzami w pasie od Francji po Polskę. Nie powinno być ich jednak tak dużo, jak w ostatnich latach i tak, jak w południowej Europie, mają jedynie częściowo łagodzić szalejącą suszę, ale raczej jej nie zlikwidują. Oprócz suchej pogody czasami przerywanej burzami oczekiwać należy także wysokiej temperatury. Najsilniejsze fale gorąca oraz upały przewidywane są w tym regionie głównie na lipiec – czytamy.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net