Uroczystości związane z Dniem Flagi

Na Zamku Królewskim w stolicy i przed kancelarią premiera uroczyście podniesiono biało-czerwoną flagę, przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego. Odbyło się również spotkanie Rady Polonii Świata oraz wręczenie ważnych odznaczeń państwowych.

foto: twitter.com/Gazeta_Prawna
foto: twitter.com/Gazeta_Prawna

– Cieszę się że pod tą biało-czerwoną flagą mogę gościć Polaków przybywających z najdalszych zakątków świata. Ta biało-czerwona jest nasza, wspólna, wszystkich tych, którzy mieszkają w Polsce i za granicami, a w sercach czują się Polakami – mówił prezydent Andrzej Duda, gdy na Zamku Królewskim podniesiono naszą polską flagę. – Gdy idzie manifestacja wspierająca polski rząd niesie flagę Polski, to samo manifestacja opozycji. Kibice idący na mecz reprezentacji Polski także niosą flagi. Jest to dobro wspólne nas wszystkich – przypominał Duda. Flagę na maszt uroczyście podniesiono również przed Kancelarią Premiera, w asyście żołnierzy wojsk lądowych, sił powietrznych i marynarki wojennej.

2 maja to również święto Polonii, prezydent spotkał się więc z licznymi przedstawicielami tych środowisk i uhonorował trzy osoby zasłużone dla Polski i Polaków żyjących zagranicą. Wśród odznaczonych znaleźli się: Emilia Chmielowa, działaczka polskiej mniejszości na Ukrainie i założycielka tamtejszego stowarzyszenia polonijnego, Barbara Kukulska – inicjatorka powołania Związku Sybiraków w RPA oraz (pośmiertnie) artysta plastyk, Michał Bieniasz, prezes Związku Dziennikarzy Polskich na Wschodzie. W Warszawie obradowała także Rada Polonii Świata, zrzeszająca rodaków żyjących na obczyźnie.

MGOT/pch24.pl, dziennik.pl, polskieradio.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.