USA: łazienki i szatnie bez płci

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Koniec z „ograniczeniem i dyskryminacją” – w stanie Waszyngton łazienki w publicznych budynkach są już damskie i męskie jedynie z nazwy. Każdy może korzystać z toalety czy szatni przeznaczonej dla dowolnej płci. Przepis dotyczy również szkół, co budzi protesty rodziców oraz uczniów.

W ramach walki z „dyskryminacją” osób transpłciowych władze stanu Waszyngton przyjęły prawo, które nakazuje państwowym instytucjom zezwalać korzystania przedstawicielom obu płci z dowolnie wybranej łazienki, szatni czy toalety. Dotychczas o tym, czy np. uczniowi uważającemu się za dziewczynkę wolno korzystać z damskiej łazienki w szkole, decydowały władze placówki, biorąc pod uwagę jednostkowe przypadki. Obecny stan prawny to dzieło Stanowej Komisji Praw Człowieka. Jej przedstawicielka Margaret Chen wyjaśnia, iż przepisy, nad którymi praca trwała od 2012 r., mają zapewnić „godność i szacunek osobom transpłciowym”, oraz zakończyć ich „dyskryminację”.

Zupełnie odmienne zdanie mają na ten temat uczniowie waszyngtońskich szkół oraz ich rodzice. – Rodzice mają prawo oczekiwać, że gdy ich dzieci idą do szkoły, chłopcy będą używać męskiej szatni a dziewczynki damskiej – skomentował sprawę Doug Ericksen, republikański senator. Przedstawiciele Partii Republikańskiej podjęli kroki w sprawie zmiany przepisów na takie, by uczniowie i uczennice znów mogli czuć się w szkole bezpiecznie. Senator Graham Hunt powołuje się m.in. na przypadek znajomej. Kobieta, udając się do klubu sportowego, napotkała w damskiej łazience nagiego mężczyznę, który w najlepsze korzystał z prysznica. Zdaniem Hunta takie sytuacje nie mogą mieć miejsca a cofnięcie zmian prawnych jest konieczne.

MGOT/lifesitenews.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net