USA. Profesor zawieszony za odmowę łatwiejszych testów dla murzynów po śmierci Georga Floyd’a pozywa uczelnię

Prof. Gordon Klein z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles (UCLA) pozwał swoją uczelnię. Ta zawiesiła wykładowcę po tym, gdy odmówił przygotowania łatwiejszych testów dla czarnoskórych studentów krótko po śmierci kryminalisty i recydywisty Georga Floyd’a.

Krótko po śmierci Floyd’a, biały student zwrócił się z prośbą do prof. Klein’a o przygotowanie łatwiejszych egzaminów dla czarnoskórych studentów. Jak przekonywał, śmierć recydywisty miała rzekomo wywołać traumę u studiujących na UCLA murzynów. Profesor odmówił tej absurdalnej prośbie, co wywołało wielkie oburzenie.

Jak się okazało, prof. Gordon Klein, mający kilkadziesiąt lat doświadczenia w wykładaniu na uniwersytecie, został zawieszony. Z kolei dziekan Antonio Bernard miał zorganizować przeciwko wykładowcy „kampanię oszczerstw”.

Teraz Klein złożył pozew przeciwko dziekanowi, radzie UCLA oraz „innym nienazwanym współspiskowcom”. Pozew dotyczy m.in. naruszenia umowy i prywatności profesora oraz dyskryminację.

– Zrobiłem to, ponieważ uczelnia wciąż się na mnie mściła. Pomyślałem, że ważne, by ktoś podszedł i powiedział „wystarczy” – powiedział „Washington Post” prof. Klein. Jak dodał, ma „odpowiednie kompetencje prawnicze”.

nczas.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

2 komentarze do “USA. Profesor zawieszony za odmowę łatwiejszych testów dla murzynów po śmierci Georga Floyd’a pozywa uczelnię

 • 9 października 2021 o 08:59
  Permalink

  U nas ta lewacka chołota z tzw .uczelni nie miała by z tym problemu.

  Odpowiedz
 • 11 października 2021 o 00:39
  Permalink

  „Murzyni” wielką literą jeśli się nie mylę.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net