USA sprawdzi kraje UE

foto: Pixabay.com
foto: Pixabay.com

Amerykanie przeprowadzą badanie, w którym chcą sprawdzić jaki wpływ na jedność europejską mają Rosjanie. Szczególnym zainteresowaniem ze strony USA cieszą się Niemcy, Francja, Holandia, Austria, Czechy i Węgry. W tych krajach Rosja ma największe wpływy.

James R. Clapper dyrektor wywiadu na zlecenie kongresu zajmie się, analizą rosyjskich wpływów na partie polityczne działające na terenie Europy. Będzie badał, czy służby rosyjskie dofinansowują organizacje pozarządowe oraz partie polityczne. Ameryka obawia się, iż Moskwa wykorzysta podziały wśród europejczyków po to, by osłabić NATO i znieść sankcje nałożone na Rosję.

Amerykanie zajmą się węgierskim Jobbikiem, greckim Złoty Świtem, Ligą Północną z Włoch i Frontem Narodowym z Francji. Niepokojące jest, że w 2014 roku francuskie ugrupowanie Marine le Pen dostało od Rosjan prawie 9 mln euro. Pod obserwacją będzie również rosyjski wywiad w Austrii. Rosyjscy agenci wykorzystują austriackie paszporty, co nie podoba się Waszyngtonowi. Podobnie jest z wizytą polityków z Austrii na Krymie, która jest w istocie pośrednim poparciem aneksji półwyspu.

Z kolei „The Telegraph” dopatrzył się wzmożonego zainteresowania sprawami Wielkiej Brytanii przez Rosję. Trzeba również podkreślić, iż w niedalekiej przeszłości rosyjskie media poparły Nigela Farege, szkockich nacjonalistów oraz Jeremiego Corbynowi, politykowi Partii Pracy. Ten pierwszy stwierdził otwarcie, że UE podżegała Rosję do aneksji Krymu.

Joan/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net