USA znoszą zakaz eksportu krajowej ropy

foto: Pixabay.com
foto: Pixabay.com

USA zniosły zakaz eksportu ropy naftowej. Może to spowodować obniżkę cen tego surowca na rynku światowym i uderzyć w finanse Rosji, która już teraz cierpi z powodu niskiej wartości ropy.

Obowiązujący od 40 lat w USA zakaz sprzedaży ropy poza jej granice został zniesiony. Obie izby amerykańskiego parlamentu uchwaliły w piątek zniesienie zakazu eksportu, a Biały Dom zapowiada, że zatwierdził tę uchwałę. Decyzja ma być spowodowana gwałtownym wzrostem wydobycia ropy na terenie Stanów Zjednoczonych i braku miejsca w zbiornikach magazynujących.

Jeżeli Obama rzeczywiście zatwierdzi decyzję parlamentu, to będzie oznaczało, że USA zaczną sprzedawać swój surowiec na całym świecie. Przyczyni się to do obniżki cen ropy na świecie, które są już niskie w związku z sankcjami nałożonymi na Rosję, dużą podażą ropy i spowolnieniem gospodarczym Chin wpływającym na spadek popytu.

To może być niejedyny cios wymierzony w Moskwę. USA planują sprzedaż swojego skroplonego gazu do Europy, więc rosyjski Gazprom może mieć silną konkurencję w tej części świata.

Szy/niezalezna.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net