Czy przewalutowany kredyt pomoże frankowiczom?

foto: Pixabay.com
foto: Pixabay.com

Sejm przyjął projekt ustawy, która ma w założeniu wspomóc tzw. frankowiczów. Zarówno banki, jak i opozycja, oceniają dokument bardzo krytycznie.

Po przyjęciu poprawek zaproponowanych przez SLD, ustawa ma zobowiązać banki do umorzenia aż 90 proc. różnicy między wartością kredytu w obu walutach, jeżeli osoba, która zawarła kredyt we frankach zechce go przewalutować na złotówki. Bank ma przeliczyć różnicę między realnym zadłużeniem oraz takim, które klient poniósłby, gdyby kredyt podjęto w złotówkach. Przewalutowaniu będzie można poddać także kredyt mieszkaniowy, pod warunkiem, że zakupione przy jego pomocy mieszkanie nie będzie większe niż 100 m.kw., a dom – niż 150 m.kw.

Ustawa budzi kontrowersje wśród finansistów i bankowców. Zdaniem Związku Banków Polskich obciążenie, które spadnie na banki, poniosą również ich klienci. Suchej nitki na ustawie nie pozostawiła również Beata Szydło, która stwierdziła, iż frankowicze nie zyskają realnej pomocy w razie wprowadzenia dokumentu w życie. Opozycja szykuje już swój własny projekt ustawy w związku z kredytami we frankach.
MGOT/onet.pl, wyborcza.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net