23 lutego 2024
Gospodarka i prawoWiadomości

Ustawa o ochronie lasów do rozpatrzenia

Andrzej Duda skierował regulację dotyczącą ochrony Lasów Państwowych  do ponownego rozpatrzenia. Ustawa ta miała chronić polskie lasy przed prywatyzacją, jednak znalazła się w niej pewna luka: niesprecyzowanie bliżej celu publicznego.

– W opinii Prezydenta RP ustawa nie zapewnia wprowadzenia instrumentów zapewniających skuteczną ochronę lasów państwowych w sposób zgodny z deklarowanymi celami. Uchwalona ustawa zawiera rozwiązania wskazujące, iż ustawy zwykłe mogą wprowadzać możliwość zbywania lasów państwowych, co nie gwarantuje pełnej ochrony lasów przed zmianą ich statusu – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP.

Ustawa posiada niejasną przesłankę „wskazującą na możliwość zbywania lasów dla realizacji celów publicznych w rozumieniu ustawy o gospodarce nieruchomościami, co oznacza wprowadzenie szerokiego katalogu okoliczności umożliwiających dokonywanie zbywania lasów państwowych”.

Ustawodawca przewidział wyjątki od ochrony lasów jakim jest realizacja celu publicznego, który reguluje osobna ustawa, pozwalająca na dowolną interpretacje. W ten sposób można bardzo łatwo obejść ochronę lasów. Osoba tworząca ustawę pozwoliła również na to, by każdy miał równy dostęp do lasów, na równych zasadach. Nigdzie nie określono co naprawdę kryję się pod tą ustawą, dlatego wzbudza wątpliwości i została odesłana do ponownego rozpatrzenia przez prezydenta Polski.

Joan/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net