Utah: wraca kara śmierci przez rozstrzelanie

Kara śmierci ma być wykonywana przez rozstrzelanie. Będzie tak w przypadku, gdy służbom więziennym zabraknie trucizny. Taka forma egzekucji została zniesiona w 2004 roku. W 2010 roku na życzenie został rozstrzelany ostatni skazaniec.

Władze w stanie Utah zmieniły przepisy, ponieważ pojawił się problem z zaopatrzeniem. Coraz ciężej jest dostać mieszankę trucizn, która była wykorzystywana do uśmiercania więźniów skazanych na śmierć.

Nadal podanie trucizny będzie główną metodą stosowania kary śmierci. Rozstrzelanie ma być tylko wyjściem awaryjnym, kiedy nie uda się pozyskać środków trujących 30 dni przed wykonaniem wyroku. Ustawę podpisał gubernator Gary Herbert.

Alternatywą dla kary śmierci są zainteresowane również władze innych stanów, m.in. Alabamy. Stan Oklahoma zaś rozpatruje możliwość wprowadzenia komór gazowych. Inne sposoby wykonywania kary śmierci są spowodowane embargo, które Unia Europejska nałożyła w 2011 roku na odpowiednie środki chemiczne.

Wszystkie stany, w których obowiązuje kara śmierci, pozostają przy truciźnie jako podstawowej formie egzekucji. W niektórych stanach jednak skazańcy mają do wyboru inne sposoby: w Waszyngtonie – powieszenie, na Florydzie – krzesło elektryczne.

AMMO/Pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net